Koszykarki Basketu 90 Gdynia zawiodły na starcie sezonu

Pierwszy mecz sezonu BLK w wykonaniu koszykarek basketu 90 Gdynia okazał się rozczarowujący. Podopieczne Katarzyny Dydek przegrały na własnym terenie z JAS-FBG Zagłębiem Sosnowiec 68:72.

Gdynianki na pewno nie spełniły oczekiwań, ale z drugiej strony dostarczyły swoim kibicom ogromnej dawki emocji. W starciu z ekipą z Sosnowca losy pojedynku rozstrzygnęły się dopiero w dogrywce.

Gospodynie fatalnie rozpoczęły niedzielną potyczkę, tak jakby kompletnie były nieprzygotowane do sezonu. W pierwszej kwarcie zdobyły zaledwie 5 punktów, co było małą kompromitacją. Już po 10 minutach gry musiały odrabiać 15 punktów straty.

Przez dwie kolejne kwarty koszykarki z Sosnowca w zasadzie kontrolowały wynik. Ich gra posypała się dopiero w czwartej kwarcie. Wówczas to one się skompromitowały, bo zdobyły zaledwie... cztery „oczka” w tym fragmencie! Dogrywkę zapewniła gdyniankom Jelena Skerović, która na 10 sekund przed końcem czwartej odsłony trafiła za dwa punkty.

Ostatnie pięć minut meczu lepiej rozpoczęły co prawda gospodynie, które prowadziły na trzy i pół minuty do końcowej syreny różnicą czterech punktów, ale od tego momentu stanęły i oddały pole rywalkom.

Basket 90 Gdynia - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 68:72 (5:20, 17:16, 17:19, 20:4, d. 9:13)

Basket 90: Jelena Skerovic 16 (11 zb), Monika Grigalauskyte 14 (13 zb), Kamila Podgórna 14, Dominika Miłoszewska 10, Amalia Rembiszewska 6, Karolina Puss 5, Anna Jakubiuk 3.

JAS-FBG Zagłębie: Nicole Michael 27, Marta Dobrowolska 12, Kinga Piędel 8, Olena Samburska 7, Deja Middleton 5, Ketia Swanier 5, Paulina Antczak 4, Paulina Rozwadowska 4.