Koszmar w czwartej kwarcie. Asseco Arka Gdynia przegrała w Bydgoszczy

Tomasz Galiński
Arkadiusz Wojtasiewicz
W kolejnym meczu Energa Basket Ligi koszykarze Asseco Arki Gdynia przegrali na wyjeździe z Enea Abramczyk Astorią Bydgoszcz 85:98. Najwięcej punktów dla ekipy żółto-niebieskich zdobył Anthony Durham II (19).

Decydująca okazała się czwarta kwarta, na którą koszykarze Asseco Arki Gdynia... po prostu nie wyszli. Gospodarze okazali się w tej fazie meczu zdecydowanie lepsi. Kluczową rolę odegrały rzuty za trzy punkty. Defensywa gdynian była totalnie pogubiona i nie była w stanie sobie z tym elementem poradzić.

A przecież wcześniej żółto-niebiescy spisywali się całkiem nieźle. Spotkanie było bardzo wyrównane. Asseco Arka długo prowadziła, choć niewielką liczbą punktów.

W całym spotkaniu gospodarze trafili piętnaście razy z dystansu - gdynianie ośmiokrotnie. To zrobiło dużą różnicę, szczególnie w ostatnich minutach.

Asseco Arka doznała tym samym jedenastej przegranej w obecnym sezonie.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Asseco Arka Gdynia 98:85 (21:21, 19:24, 28:25, 30:15

Astoria: Camphor 28, Zębski 13, Washpun 6, Cavars 4, Krasuski 3 oraz Pluta 31, Aleksandrowicz 4, Chyliński 5, Herndon 4

Asseco: Wilczek 12, Musić 9, Wołoszyn 15, Hrycaniuk 7, Boykins 8 oraz Durham II 19, Tomaszewski 2, Dylewicz 5, Bogucki 8