Kościerzynianki zdobywają cenne punkty [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

UKS PCM Kościerzyna zrobił pierwszy krok na drodze do pozostania w Superlidze. Na własnym terenie, w pierwszym meczu grupy spadkowej, pokonał zespół KPR Jelenia Góra.

Starcie kościerzynianek z jeleniogórzankami było bardzo dobrym widowiskiem. Początkowo podopieczne Dariusza Męczykowskiego miały duże problemy ze skutecznym zakończeniem akcji. Sygnał do walki dała Justyna Belter, która niewątpliwie była najjaśniejszą gwiazdą kościerskiego zespołu. Dzięki niej, UKS wyszedł na sześciobramkowe prowadzenie, które utrzymywał do 20 minuty. Od tego momentu przyjezdne rozpoczęły szaleńczy pościg, który zakończył się sukcesem, ponieważ drużyna z Jeleniej Góry doprowadziła do remisu. Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 14:14.

Drugą połowę bardzo dobrze rozpoczęły miejscowe, głównie za sprawą wspomnianej Justyny Belter. Jednak kościerskiemu zespołowi nie udało się już zdobyć tak wyraźnej przewagi, jak w pierwszej części. Nie pozwoliły na to głównie Joanna Załoga i Sabina Kobzar, które zdobyły najwięcej bramek dla drużyny z Jeleniej Góry. Ostatecznie zespół Dariusza Męczykowskiego odniósł zwycięstwo 27:25. Tym samym zdobył bardzo ważne punkty w pierwszym meczu grupy zespołów walczących o utrzymanie.