Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kościerzyna. Wulgarne rysunki na placu zabaw przy ul. 8 Marca bulwersują rodziców. Problem to też stan techniczny zabawek | ZDJĘCIA

Edyta Łosińska-Okoniewska
Edyta Łosińska-Okoniewska
Afera w Kościerzynie z placem zabaw przy ul. 8 Marca. Bawiące się tu dzieci zmuszane są do oglądania rysunków męskich genitaliów. Na dokładkę zabawki i elementy wyposażenia placu są w słabym stanie technicznym. Zbulwersowani rodzice apelują do władz miasta o jak najszybsze zajęcie się problemem.

Kościerzyna. Rysunki męskich genitaliów na placu zabaw

Plac zabaw przy ul. 8 Marca w Kościerzynie stał się miejscem mało przyjaznym dzieciom. Wulgarne rysunki, które znajdują się na niektórych urządzeniach, sprawiają, że włos się jeży na głowie. Wandale nie oszczędzili nawet miejsca, w którym każdego dnia bawią się najmłodsi mieszkańcy Kościerzyny.

Niestety problemem są nie tylko szokujące malunki na urządzeniach, ale także ich stan techniczny. Rodzice mają wątpliwości, czy zabawa na tym placu jest bezpieczna. Problem został poruszony podczas ostatniej sesji Rady Miasta Kościerzyna.

- O sile miasta świadczą te duże inwestycje, wielomilionowe, ale niezwykle ważne są także małe działania, osiedlowe, z których mieszkaniec korzysta na co dzień - mówi Tomasz Szala, radny Rady Miasta Kościerzyna.- Na osiedlach, niestety nie wszystkich, funkcjonują place zabaw. Oczywiście marzeniem naszym jest, aby były one na każdym osiedlu, natomiast jeżeli nie jest to możliwe, to zadaniem miasta jest, aby pamiętać o modernizacji, naprawach, bieżącym utrzymaniu tych już funkcjonujących. Bo naprawdę czasami wstyd przychodzić w te miejsca z dziećmi. Tak jest niestety z placem zabaw w parku miejskim przy ul. 8 Marca/Kasztanowej. Wg mnie, szczególnie patrząc z punktu widzenia rodzica, wulgarne rysunki na urządzeniach oraz ich fatalny stan techniczny i wizualny powodują, że nie powinny się one nadawać do użytkowania. Dlatego pilną sprawą powinno być, chociażby jak najszybsze ich wymalowanie i modernizacja, aby nasze dzieci mogły w sposób bezpieczny z nich korzystać.

Plac zabaw przy ul. 8 Marca w Kościerzynie co jakiś czas wraca na tapet. Były prośby o modernizację urządzeń jak i rozbudowę monitoringu, który swoim zasięgiem obejmowałby także park z istniejącym placem.

O ile sprawa monitoringu została rozstrzygnięta pozytywnie, o tyle kwestia modernizacji urządzeń do zabaw utknęła w martwym punkcie.

- Zdaję sobie sprawę z napiętego budżetu miasta, ale i tak będę interweniował w sprawie parku, a szczególnie tego placu zabaw - podkreśla Tomasz Szala. - Obecnie liczę na pilną interwencję polegającą przynajmniej na zamalowaniu tych wulgarnych rysunków i i przeglądzie urządzeń zabawowych, by nasze pociechy mogły czuć się tam bezpiecznie i komfortowo.

ZOBACZ TEŻ: Memy o Kościerzynie. Zobacz, z czego śmieją się internauci

Jak się dowiedzieliśmy, w mieście zarządzono przegląd wszystkich placów zabaw w Kościerzynie i ustalenie, czy najmłodsi mogą z nich bezpiecznie korzystać.

- Zleciliśmy już te czynności kontrolne i zapewne w najbliższym czasie rysunki znikną - mówi Michał Majewski, burmistrz Kościerzyny. - Jako miasto mamy też w planach zarządzanie trzema placami zabaw w Kościerzynie, a resztę osiedlowych chcielibyśmy przekazać pod skrzydła wspólnot mieszkaniowych, aby to one były odpowiedzialne za ich funkcjonowanie.

Placem przy ul. 8 Marca, a także nad jeziorami Kaplicznym i Gałęźnym zarządzałoby miasto, a resztą wspólnoty.

- Oczywiście chcielibyśmy nieco zmodernizować plac zabaw przy ul. 8 Marca i doprowadzić go do takiego stanu jak nad Jeziorem Gałęźnym - dodaje Michał Majewski. - Pozostaje mieć nadzieję, że wandale przestaną niszczyć nasze wspólne dobro.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki