reklama

Kościerzyna: Posady dla byłych starostów

Maciej WajerZaktualizowano 
Minęło kilka dni od rezygnacji Wiesława Baryły ze stanowiska starosty kościerskiego, a już robi się głośno wokół jego osoby oraz Grzegorza Cyrzana, który pełnił funkcję wicestarosty.

Dlaczego? Dlatego że pierwszy z nich będzie dyrektorem zarządzającym kościerskim basenem, który zostanie uruchomiony w grudniu, a drugi ma otrzymać pracę w Zarządzie Dróg Powiatowych.

Przypomnijmy, że Wiesław Baryła złożył rezygnację w ubiegły piątek. Jak przyznał, powodem takiej decyzji było postępowanie sądowe, jakie się toczy przeciwko niemu, a także innym urzędnikom kościerskiego starostwa, w tym przeciwko byłemu wicestaroście. Sąd Rejonowy w Kościerzynie skazał byłego starostę na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata oraz orzekł 3-letni zakaz zajmowania stanowisk związanych z odpowiedzialnością materialną. Taki sam wyrok zapadł w stosunku do byłego wicestarosty. Wyroki są jednak nieprawomocne. W połowie października Sąd Okręgowy w Gdańsku ma podjąć decyzję w sprawie apelacji złożonej przez Wiesława Baryłę i Grzegorza Cyrzana, a także dwóch innych urzędników starostwa.

Wyjaśnijmy, że wspomnianym basenem zarządza spółka Kościerskie Centrum Sportowo--Rekreacyjne, w której powiat i miasto ma po 50 proc. udziałów. - Decyzje personalne należą do prezesa spółki - powiedział nam Grzegorz Zabrocki, starosta kościerski. - Jako przedstawiciel udziałowca w spółce mogę powiedzieć, że jest to dobra kandydatura.

- Argumentem przeważającym za zatrudnieniem Wiesława Baryły było przede wszystkim jego merytoryczne przygotowanie - stwierdził Witold Breska, prezes spółki KCSR.

- Do moich obowiązków będzie należeć między innymi przygotowanie obiektu do jego uruchomienia - powiedział nam Wiesław Baryła. - Chodzi między innymi o dobranie załogi, a także promocję basenu. Nowe stanowisko traktuję jako kolejne wyzwanie.

W przypadku Grzegorza Cyrzana mówi się, że ma on otrzymać posadę w Zarządzie Dróg Powiatowych. Z byłym wicestarostą nie udało nam się wczoraj skontaktować. - Na razie nie mogę potwierdzić takiej informacji - powiedział nam starosta Grzegorz Zabrocki.

Takimi propozycjami zbulwersowani są radni opozycji. - Wspólnota Ziemi Kościerskiej zawłaszcza cały powiat - powiedział Zbigniew Stencel, radny Samorządności Ziemi Kościerskiej. - Obsadziła wszystkie stanowiska w kierownictwie starostwa, a teraz daje pracę swoim kolesiom, którzy z powodu toczących się spraw nadal kompromitują powiat.

Wiesław Baryła ma objąć nowe stanowisko w październiku. Natomiast Grzegorz Cyrzan nową pracę ma rozpocząć już za miesiąc.

Co sądzisz o tej sprawie? Zapraszamy do komentowania artykułu.

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gosc

Mało tego podobno kładzie basen w poko al

G
Gość

Aktualnie były wicestarosta kładzie welne na budowie za granicą!

Dodaj ogłoszenie