Kościerzyna. Podejrzani o śmiertelne pobicie opuszczą areszt

Edyta Okoniewska
Dwaj mężczyźni, oskarżeni o pobicie ze skutkiem śmiertelnym, opuścili areszt. Taka decyzja zapadła w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Trzeci z podejrzanych wciąż jest jeszcze za kratkami.

- Sąd rozpoznając sprawę zmienił środki zapobiegawcze wobec oskarżonych Mateusza U. i Piotra K., uchylając tymczasowe aresztowanie i stosując wobec nich dozór policji - mówi Tomasz Adamski z Sądu Okręgowego. - Wobec trzeciego oskarżonego, Mateusza W., przedłużono tymczasowe aresztowanie do grudnia.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w ubiegłym roku w Kościerzynie. 33-letni mężczyzna został brutalnie pobity. Trafił do Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie, gdzie po kilkudniowej hospitalizacji zmarł. Policja zatrzymała trzech mężczyzn w wieku 25, 26 i 29 lat, podejrzanych o ten czyn.

Jak podkreśla sędzia Tomasz Adamski z Sądu Okręgowego w Gdańsku, tymczasowe aresztowanie jest wyjątkowym środkiem zapobiegawczym, stosowanym, by zabezpieczyć prawidłowy tok postępowania, tam gdzie stosowanie innych środków nie byłoby wystarczające.

- Sąd uznał, że z uwagi na stan zaawansowania procesu, a szczególnie przesłuchanie już wszystkich osób, będących bezpośrednimi świadkami zajścia, nie ma konieczności dalszego stosowania izolacyjnego środka zapobiegawczego wobec dwóch oskarżonych - mówi Tomasz Adamski. - Dowody w zakresie dotyczącym tych oskarżonych zostały przed sądem przeprowadzone i wykluczyć można ewentualny ich wpływ na ich przeprowadzenie.

Na zmianę aresztu na dozór nie mógł liczyć trzeci z oskarżonych. Zdaniem wymiaru sprawiedliwości, istnieje obawa, że po opuszczeniu aresztu nakłaniałby innych do składania fałszywych zeznań. Jak się okazuje, zarzucono mu już wywieranie wpływu na świadków.

Mężczyznom grozi 10 lat pozbawienia wolności.

Treści, za które warto zapłacić!
REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie