reklama

Kościerzyna: Historyczny remont za unijne miliony

Maciej WajerZaktualizowano 
Już za kilka dni rozpocznie się największa inwestycja drogowa w historii miasta - modernizacja ciągu ulic: M. Skłodowskiej, Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców oraz Wybickiego.

Remont pochłonie ponad 14 mln zł.

Jest to jeden z głównych odcinków w Kościerzynie. Wzdłuż niego zlokalizowane są m.in. szkoły, przychodnia, duże sklepy, kościół, a także Komenda Powiatowa Policji. Bardzo często tworzą się tam korki, szczególnie w godzinach rannych i popołudniowych. Należy też podkreślić, że wspomniany ciąg komunikacyjny nie należy do bezpiecznych. Policja niejednokrotnie apelowała o ostrożność do kierowców. Pomimo tego dochodziło do potrąceń pieszych.

- Modernizacja z pewnością poprawi bezpieczeństwo w tym rejonie - powiedział nam Andrzej Okrój, zastępca komendanta kościerskiej policji. - Wypadki się zdarzały na przejściach dla pieszych, a wiemy, że wielu z nich nie zgłaszano na policję.

Prace remontowe mają się rozpocząć już niebawem.

- Wyłoniono już wykonawcę robót, z którym została podpisana umowa - powiedział nam Marcin Modrzejewski, burmistrz Kościerzyny. - W pierwszej fazie modernizacji zostaną wykonane prace podziemne. Chodzi między innymi o budowę kanalizacji deszczowej, a także kolektora. W tym roku chcemy się uporać właśnie z robotami podziemnymi, natomiast na wiosnę ruszyć z pracami typowo drogowymi.

Jak się dowiedzieliśmy, w pierwszym etapie modernizacja obejmie ulicę M. Skłodowskiej-Curie, od ulicy T. Kościuszki do ronda Solidarności. Dodajmy również, że ta gigantyczna inwestycja nie byłaby możliwa bez dotacji z Unii Europejskiej, która wsparła to przedsięwzięcie kwotą ponad 12 mln zł.

- Trzeba też wspomnieć, że jest to wspólny projekt miasta oraz powiatu - dodaje Marcin Modrzejewski. - To dowód, że potrafimy ze sobą współpracować na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Zresztą nie jest to nasz jedyny wspólny projekt, który otrzymał unijne wsparcie.

Modernizacja ma potrwać do czerwca przyszłego roku. W jej ramach powstaną m.in. ścieżki rowerowe, zatoczki autobusowe oraz parkingi.

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie