Kościerskie piłkarki wygrywają ze Spartą [GALERIA]

Kolejne punkty zdobył UKS PCM Kościerzyna. Przed własną publiką ograł ekipę Sparty.

UKS PCM Kościerzyna nie dał żadnych szans w ostatnim spotkaniu Sparcie Oborniki. W hali w Wielkim Klinczu zespół Dariusza Męczykowskiego odniósł zwycięstwo nad drużyną z Wielkopolski 29:22.

W pierwszych minutach walka była bardzo wyrównana i obydwie ekipy większość swoich akcji kończyły zdobyciem bramki. Warto jednak podkreślić, że taki wyrównany bój trwał jedynie do dwudziestej minuty pierwszej odsłony meczu. Od tego momentu gospodynie zaczęły wypracowywać przewagę, która rosła z minuty na minutę. W pewnym momencie zawodniczki UKS PCM Kościerzyna prowadziły już 14:8. Ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się rezultatem 19:13 dla zespołu Dariusza Męczykowskiego.

W drugiej odsłonie zawodniczki kościerskiego zespołu utrzymywały dobrą passę i dominowały zdecydowanie na parkiecie. Taka sytuacja utrzymywała się do 40 minucie, kiedy po rzucie Natalii Brzezińskiej, nasz zespół prowadził 23:16.

Jednak okazało się, że przyjezdne nie zamierzają ustępować pola przeciwniczkom i aby były przysłowiowym tłem dla ich gry. Efekt był taki, że zespół Sparty Oborniki rzucił cztery bramki z rzędu i zniwelował dotychczasową przewagę. W tym momencie wydawało się, że szczypiornistki z Wielkopolski są w stanie zmienić wynik spotkania, tym bardziej, że miały jeszcze 15 minut na odwrócenie losów całego meczu. Na szczęście podopieczne Dariusza Męczykowskiego nie straciły zimnej krwi i nie dały szans swym przeciwniczkom na niebezpieczne zbliżenie się do ich dorobku punktowego. Wypracowana wcześniej przewaga uchroniła kościerskie szczypiornistki od nerwowej końcówki.

Ostatecznie nasze zawodniczki "dowiozły" zwycięstwo do końca spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 29:22 dla UKS PCM Kościerzyna.

W następnym spotkaniu przeciwnikiem naszej drużyny będzie Dwójka Profil Nowy Sącz. To spotkanie kościerski zespół rozegra już jutro na wyjeździe.