Kościerski Sokół wygrywa z rezerwami Wisły [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

Sokół Browar Kościerzyna pokonał przed własną publicznością rezerwy Orlenu Wisły Płock.

Już pierwsze minuty tego spotkania pokazały, że faworytem starcia w Kościerzynie będą zawodnicy Andrzeja Gryczki. Po kilku minutach prowadzili 4:0. Rywale z Płocka nie potrafili sforsować defensywy kościerskiego zespoły, a gdy taka sztuka im się udało, to na posterunku stał bramkarz Sebastian Sokołowski. W grze ofensywnej w pierwszej części spotkania wyróżniali się tacy zawodnicy Sokoła jak Maciej Reichel, Jakub Reichel oraz Mariusz Czaja. Dzięki ich skutecznej grze, kościerski zespół odskoczył przeciwnikowi na siedem trafień. Taką różnicą bramkową zakończyła się pierwsza partia meczu. Sokół na swoim koncie miał 16 oczek, natomiast Wisła zaledwie 7.

W drugiej połowie przyjezdni zdecydowanie poprawili swoją grę, szczególnie w obronie. Skutecznie wyeliminowali Macieja Reichla. Wypracowaną przez Sokoła przewagę bramkową z pierwszej odsłony, przejezdni niwelowali przede wszystkim wykorzystując rzuty karne.

Na trzy minuty przed końcową syreną różnica wynosiła już tylko trzy trafienia. W tym momencie na boisku zrobiło się bardzo nerwowo, o czym może świadczyć chociażby czerwona kartka dla Krzysztofa Jasowicza. Mimo starań ze strony płockiej drużyny, Sokół nie wypuścił zwycięstwa z rąk.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:28. Najwięcej bramek dla kościerskiej drużyny - 7, zdobył Mariusz Czaja. Po tym meczu, Sokół z dorobkiem 4 punktów plasuje się na dziewiątej pozycji. W najbliższy weekend, podopieczni Andrzeja Gryczki zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z liderem tabeli I ligi, którym jest zespół Warmii Traveland Olsztyn.