Kościerski Sokół nie wzniósł się na wyżyny [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

Sokół Browar Kościerzya podejmował na własnym terenie drużynę Polskiego Cukru Pomezanię Malbork. Zespół Andrzeja Gryczki przegrał zdecydowanie 24:32.

Mecz znakomicie rozpoczęli zawodnicy zespołu prowadzonego przez Igora Stankiewicza, bardzo dobrze znanego kościerskiej publiczności. Po pięciu minutach gry goście z Malborka prowadzili 3:1. Sokół starał się, by przeciwnicy nie zdobyli zbyt dużej przewagi, jednak ta sztuka udawała się mu do 20 minuty. Od tego kibice mogli zobaczyć strzelecki festiwal w wykonaniu zawodników z Malborka. Natomiast podopieczni Andrzeja Gryczki nie potrafili sforsować defensywy gości. Ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 15:7.

Od początku drugiej połowy kościerski zespół był tylko tłem dla świetnie dysponowanych szczypiornistów Pomezanii. Świadczy o tym fakt, że w 40 minucie goście prowadzili różnicą 11 trafień. W tym momencie było już pewne, że gospodarze tego spotkania nie wygrają.

W kolejnym meczu Sokół Browar Kościerzyna zagra na wyjeździe z SMS ZPRP Gdańsk.

Sokół Browar: Świrkula, Pieńczewski - Czaja 6, T. Bronk 5, Lisiewicz 5, Janusiewicz 3, Skwierawski 2, Reichel 1, Jasowicz 1, A.Bronk 1 oraz Kmieć, Piechowski.