Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Koronawirus na Pomorzu. #POMORZE POMAGA.SERCE ROŚNIE Wspieramy się w walce z epidemią. Mieszkańcy i firmy niosą pomoc w trudnych czasach

Red.
Koronawirus na Pomorzu. Mimo trudnej sytuacji mieszkańcy Pomorza wspierają się każdego dnia - to nie tylko małe inicjatywy jak robienie zakupów dla starszych sąsiadów, ale też duże akcje jak przekazywanie milionów od firm dla szpitali. Pomorzanie mają otwarte serca i każdego dnia docierają do nas dobre wiadomości - chcemy się nimi dzielić by pokazać, że wspieramy się nawzajem w trudnych chwilach. #POMORZEPOMAGA!
Koronawirus na Pomorzu. #POMORZE POMAGA.SERCE ROŚNIE Wspieramy się w walce z epidemią. Mieszkańcy i firmy niosą pomoc w trudnych czasach

Czytaj także

#POMORZE POMAGA/SERCE ROŚNIE. Pomoc dla szpitali i służb

Kukuła Healthy Food dostarcza służbom medycznym pracującym w pomorskich szpitalach posiłki. Na tę chwilę pomoc otrzymują szpitale w Gdańsku, Starogardzie Gdańskim i TczewieLotos podjął decyzję o wsparciu czterech szpitali z woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego, które przygotowują się na przyjęcie pacjentów. Pomorskie przedsiębiorstwo paliwowe, między innymi na zakup respiratorów, łóżek czy środków ochrony osobistej, przeznaczy 5 mln zł.

Grupa LOTOS to przede wszystkim ludzie. Chcemy mieć realny wpływ na pomoc w walce z koronawirusem. Nasza firma jest odpowiedzialna społecznie, dlatego w obliczu tej trudnej sytuacji, która dotknęła każdego z nas, zdecydowaliśmy się wspomóc cztery szpitale: dwa z województwa pomorskiego i dwa z zachodniopomorskiego. Mamy nadzieję, że dzięki naszej pomocy placówki te będą lepiej przygotowane do walki w czasie epidemii koronawirusa – powiedział Paweł Jan Majewski, prezes Zarządu Grupy LOTOS.

Nowy sprzęt trafi do 7 Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku, UCMMiT w Gdyni, SPWSZ w Szczecinie i do Szpitala Wojewódzkiego im. Kopernika w Koszalinie.

Do Szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni zostały przekazane dwa respiratory o łącznej wartości ponad 100 tysięcy złotych. Respiratory zakupił Port Gdynia S.A. dla pacjentów szpitala.

Trójmiejskie fundacje: 3maliny, „Nielada Historia” i Kobiety Wędrowne rozpoczęły natomiast akcję szycia maseczek dla szpitali na Pomorzu

Projekt nosi nazwę #ngosySZYJĄMASKI3city. Fundacje na specjalnej internetowej platformie udostępniły szablony maseczek dla personelu medycznego i personelu opiekuńczego wraz z filmami instruktażowymi. W ramach pomocy można szyć, dostarczać materiały lub dowozić maseczki potrzebującym służbom medycznym.

WIĘCEJ Masz wolne zasoby? Podziel się! Przedsiębiorcy ruszają do akcji pomocy służbie zdrowia. „Robimy to z potrzeby serca"

Przedsiębiorcy ruszają do akcji pomocy służbie zdrowia. „Robimy to z potrzeby serca"

Rozwożą ciepłe posiłki, szyją maseczki, przekazują specjalistyczny sprzęt, a przede wszystkim dzielą się dobrem. Pomorscy przedsiębiorcy nie pozostali obojętni wobec pandemii koronawirusa i ruszyli z pomocą.

Drutex przekazuje szpitalom 1 mln zł i rozpoczyna akcję „Jesteśmy razem. Pomagamy"

Drutex sfinansuje remont jednego i wyposażenie czterech szpitali w woj. pomorskim. Warte około 0,5 ml zł prace dostosują trzy kondygnacje Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku do potrzeb chorych na koronawirus oraz opiekującego się nimi personelu. Pozostałe 500 tysięcy złotych zostanie przeznaczone na specjalistyczne łóżka szpitalne oraz kardiomonitory, które będą rozdysponowane przez Zarząd Szpitali Pomorskich między gdańskie centrum oraz Szpital Marynarki Wojennej w Gdyni i szpitale specjalistyczne w Kościerzynie i Wejherowie, według ich potrzeb.

WIĘCEJ

Czytaj także

Oglądaj nasze studio wyborcze. Start w niedzielę o g. 21:45

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie