Nowelizacja tarczy antykryzysowej przewiduje wsparcie dla lotnisk. Przewiduje ona wsparcie rządowe dla portów lotniczych, które są kluczowe dla użytku publicznego. W rozmowie z Adamem Sierakiem dla portalu wnp.pl Marcin Horała, wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, zapowiedział, ze szczegóły ma uregulować rządowe rozporządzenie.
Najnowsze informacje z regionu o zagrożeniu koronawirusem!
- Jest kilka kryteriów, który w sposób oczywisty będą brane pod uwagę. To chociażby pozostawanie w ramach europejskiej sieci TEN-T. To są potrzeby związane z obronnością państwa. Brane są pod uwagę także inne potrzeby operacyjne, jakie teraz państwo wyznacza. Przykładowo: lotnisko, które będzie potrzebne do transportu asortymentu medycznego, przykładowo lotnisko z którego korzysta Lotnicze Pogotowie Ratunkowe - mówi minister Marcin Horała o warunkach jakie będą musiały spełnić lotniska ubiegające się o rządowe wsparcie.
Państwo będzie mogło pokryć minimalne koszty funkcjonowania lotnisk.
- Mówimy o portach, które musimy mieć w gotowości jako porty rezerwowe - mówi gdyński poseł.
W odpowiedzi na pytanie prowadzącego, czy może chodzić m.in. o lotniska w Warszawie, czy też Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku odpowiedział, że "skojarzenia są trafne, ale pewnie niewyczerpujące całej gamy portów".
- Będzie ich, jestem przekonany, więcej, ale zadecyduje o tym rozporządzenie Rady Ministrów. Konieczne jest do tego przyjęcie ustawy. Pracujemy nad tym - zapowiada Marcin Horała.
Uziemione samoloty na gdańskim lotnisku. Zakaz lotów na tery...
Wspieramy Lokalny Biznes!
iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?