MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus. Gdańsk: 200 tys. maseczek, przyłbice ochronne, serwer, pomoc dla szkól i seniorów od Intela

MT
Intel udostępnił specjalny serwer umożliwiający zdalną pracę lekarzom. Urządzenie zostało zainstalowane w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Firma przekazała gdańskim szpitalom 200 tysięcy maseczek ochronnych. Zaangażowała się w akcję druku przyłbic ochronnych przy wykorzystaniu drukarek 3D i zakupił materiał umożliwiający przygotowanie ok. 1000 nakryć ochronnych.

Wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Intel rozpoczął projekt wolontariatu pracowniczego skoncentrowanego na pomocy seniorom. Intel przeznaczy 50 tysięcy dolarów na zakup komputerów dla lokalnych placówek oświatowych.

Nawet 1000 lekarzy będzie mogło zdalnie pracować z domu. W tym tygodniu specjalny serwer został zainstalowany w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Uruchomione zostały także lokalne programy wsparcia dla seniorów i placówek oświatowych. Działania pomocowe realizowane są przez Centrum Badawczo-Rozwojowe Intel z siedzibą w Gdańsku.

W walce z epidemią koronawirusa COVID-19 jednym z głównych wyzwań pozostaje zapewnienie bezpieczeństwa personelowi medycznemu. Dlatego ograniczanie kontaktu z pacjentem, w przypadkach kiedy to możliwe, jest niezwykle istotne.

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku (UCK) planuje zamówić specjalny serwer pozwalający na pracę zdalną. Jednak dostawa i instalacja urządzenia mogą potrwać nawet kilka miesięcy. Dlatego UCK zwróciło się do Intela z prośbą o czasowe udostępnienie wysoce wydajnego serwera. Rozwiązanie dostarczone do szpitala nie jest standardowe. Serwer został złożony specjalnie na potrzeby szpitala.

- Przekazany przez Intel serwer umożliwi lekarzom między innymi zdalny dostęp do danych medycznych pacjentów. Dzięki temu personel szpitala będzie mógł bezpiecznie pracować, nawet bez wychodzenia z domu, a pacjent szybciej uzyska informacje o swoim stanie zdrowia. Tak szybkie uruchomienie wsparcia jest głównie zasługą naszych pracowników z gdańskiego centrum R&D, bo to dzięki ich zaangażowaniu udało nam się sprawnie zmontować odpowiedni serwer i w tak krótkim czasie przekazać go do szpitala – mówi Irina Ledyaeva, Public Affairs Lead for Germany and Poland z firmy Intel.

Dodatkowo firma wysłała 200 tysięcy masek ochronnych. Trafiły one do UCK i Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy. Zakupiła również materiał umożliwiający przygotowanie ok. 1000 przyłbic w technice druku 3D. Inicjatywa ta jest współrealizowana z firmami i organizacjami z województwa pomorskiego.

Uruchomiony został również program wolontariatu dla pracowników. Jego celem jest zaopatrzenie osób starszych w artykuły higieniczne. Pracownicy mogą zamówić przez internet zakupy z dostawą dla osób starszych.

Produkty będą dostarczane bezkontaktowo, tj. kurierzy zostawią je pod drzwiami odbiorców. Projekt realizowany jest we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Firma przeznaczyła również 50 tysięcy dolarów na zakup blisko 70. laptopów dla gdańskich szkół. Zostaną one przekazane dzieciom, które dotychczas nie miały dostępu do komputera, tak aby mogły realizować program nauki zdalnej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki