"Korona królów" - kolejne odcinki kręcone w Malborku. Ekipa serialu TVP pracowała na zamku. Zdjęcia i relacja z planu "Korony królów"

Radosław Konczyński
"Korona królów" - serial TVP w Malborku. Kolejne zdjęcia na zamku Radosław Konczyński
"Korona królów" - kolejne odcinki kręcone są w Malborku. Ekipa serialu pracowała w malborskim zamku nad kolejnymi odcinkami tej produkcji TVP 1. Zdjęcia rozpoczęły się we wtorek rano i trwały do czwartku.

Przypomnijmy - „Korona królów” opowiada o Rzeczpospolitej za rządów króla Kazimierza Wielkiego (w tej roli Mateusz Król). Akcja filmu rozpoczęła się w 1333 roku, w momencie śmierci Władysława Łokietka. Po nim na tronie zasiada jego syn, a serial skupia się zarówno na jego trudnych relacjach z żoną i matką, jak i na walce o wpływy.

"Korona królów" w Malborku

Po raz pierwszy ekipa "Korony" gościła w malborskim zamku pod koniec stycznia tego roku, gdy nagrywała sceny I zjazdu w Wyszehradzie. Tym razem wnętrza i plenery Muzeum Zamkowego są wykorzystywane jako tło drugiego zjazdu wyszehradzkiego, który odbył się w roku 1338 lub 1339. Jego celem [źródło: Wikipedia] "było ułożenie stosunków z Czechami. Kazimierz Wielki zgodził się nie naruszać czeskiego stanu posiadania na Śląsku i Mazowszu i zobowiązał się nie wywierać nacisków w jakiejkolwiek formie, aby księstwa te przeszły pod jego zwierzchnictwo. W zamian uzyskał deklarację, że Jan Luksemburczyk nie będzie utrudniał doprowadzenia Krzyżaków przed sąd papieski" w sprawie zawłaszczonych przez nich polskich ziem.

"Korona królów" - kolejne odcinki kręcone w Malborku. Ekipa ...

We wtorek i środę zdjęcia realizowane były w Kapitularzu i krużgankach na Zamku Wysokim, a także w bramie głównej muzeum. W czwartek aktorzy z ekipą i statystami pracowali w Wielkim Refektarzu na Zamku Średnim, gdzie nakręcono scenę malborską - naradę Krzyżaków w stolicy państwa zakonnego.

Zobacz też:„Korona Królów”: Kazimierz Wielki, Władysław Łokietek i ich żony. Ile odcinków? Do kiedy? [OGLĄDALNOŚĆ] Łepkowska o serialu TVP i recenzjach

"Korona królów" w Malborku. Zdjęcia do nowych odcinków seria...

"Korona królów" - kiedy emisja serialu TVP?

W poniedziałek (12 marca) Jedynka wyemitowała 42 odcinek serialu. Już zrealizowane oraz obecnie nagrywane sceny w malborskim zamku znalazły się w scenariuszu odcinków 48, 49, 52 i 56. Wkrótce więc będzie można je obejrzeć w TVP 1. Serial jest emitowany od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30.

Czytaj również: Serial "Korona królów" w TVP. Pierwszy od lat serial historyczny publicznej telewizji drażni widzów, ale cieszy Jacka Kurskiego

Jacek Kopczyński o serialu "Korona królów":

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie