Kontrowersyjna przegrana Sokoła [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

Sokół Browar Kościerzyna przegrał w ostatniej kolejce przed własną publicznością ze Kar-Do Spójnią Gdynia. Ostatnie sekundy spotkania, w czasie których mecz został rozstrzygnięty, wzbudziły jednak wiele kontrowersji.

Sokół rozpoczął spotkanie w wielkim stylu. Stało się tak m.in. za sprawą świetnej gry Szymona Kmiecia oraz Krzysztofa Jasowicza. Po dziesięciu minutach gry, kościerski zespół prowadził już różnicą pięciu trafień. Gdynianie próbowali nawiązać równorzędną walkę, jednak obrona Sokoła była nie do przejścia. Tak było do 22 minuty meczu. W końcowej fazie pierwszej odsłony przyjezdni zmniejszyli straty do trzech trafień. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:13 dla gospodarzy.

W drugiej części zawodnicy z Gdyni zaczęli zdecydowanie lepiej grać, aniżeli w pierwszych 30 minutach. Szybko mogli wyjść na prowadzenie za sprawą trzech rzutów karnych. Jednak wszystkie wybronił zmiennik Maciej Pieńczewskiego - Wojciech Kasperek. Gdynianie dopiero na siedem minut przed końcem wyszli na prowadzenie 22:21. Od tego momentu gra się zaostrzyła. W 59 minucie Spójnia doprowadziła do stanu 25:24. Piłkę mieli gospodarze, ale akcję przerwali gdynianie. Sokołowi zostały 2 sekundy na doprowadzenie do wyrównania. Niemożliwe stało się możliwe. Po rzucie Szymona Kmiecia, piłka wylądowała równo z końcową syreną w bramce Spójni.

Radość z remisu trwała jednak tylko chwilę, ponieważ sędzia nie uznał wspomnianej bramki. W sobotę Sokół zagra na wyjeździe z ekipą Mebli Wójcik Elbląg .