Konna elita w Sopocie

Adam Mauks
Zbliżające się Międzynarodowe Oficjalne Zawody w CSIO 3* obfitować będą w wiele atrakcji zarówno dla ekip biorących w nich udział, jak i dla publiczności. Najbardziej widowiskowe będą: Grand Prix, turniej o Puchar Narodów oraz Konkurs 6 Barier. Budzą zazwyczaj najwięcej emocji, tym bardziej że ranga zawodów w kalendarzu międzynarodowych imprez została dodatkowo wzmocniona.

Tegoroczne CSIO 3* w Sopocie zostały zakwalifikowane przez Międzynarodową Federację Jeździecką FEI do prestiżowej Challengers League, której zwycięzcy mogą dostać się do światowej Top Ligi.

Natomiast dwa najważniejsze konkursy zawodów - Puchar Narodów (w piątek o 15.00) i Grand Prix (w niedzielę o 12.00) - zostały uznane za eliminacje do igrzysk olimpijskich w Londynie 2012 i tegorocznych mistrzostw Europy.