Konkurs "Nauczyciel Pomorza" 2018. Zgłoś swojego kandydata do trzeciej edycji konkursu "Nauczyciel Pomorza". Termin zgłoszeń mija 29.06.2018

BW
Tytuł Nauczyciela Pomorza 2017 zdobyła Maria Gajewska, nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku Przemyslaw Swiderski
Jeszcze tylko do 29 czerwca można zgłaszać kandydatów do kolejnej, trzeciej już edycji konkursu "Nauczyciel Pomorza", organizowanego przez Urząd Marszałkowski w Gdańsku. Na zwycięzców czekają nagrody.

Rok szkolny ma się już niemal ku końcowi, praca uczniów została podsumowana, oceny wystawione. Drodzy nauczyciele i dyrektorzy, czas pomysleć teraz o sobie, o podsumowaniu swojej pracy, pedagogicznych dokonaniach i się nimi pochwalić. Jest ku temu okazja.

Od 2016 roku pod auspicjami marszałka województwa pomorskiego organizowany jest konkurs „Nauczyciel Pomorza”, który ma na celu uhonorowanie wyróżniających się pedagogów pracujących w szkołach i placówkach oświatowych naszego regionu. W tym roku konkurs odbywa się po raz trzeci. Można zgłaszać kandydatów, ale tylko do 29 czerwca. Czasu zatem zostało już niewiele.

Poprzednie dwie edycje konkursu spotkały się z dużym odzewem w środowisku oświatowym oraz pozwoliły odkryć szerszemu gronu, docenić i wyróżnić wybitnych pedagogów i wychowawców Pomorza, przyczyniając się tym samym także do budowania prestiżu szkół i środowisk lokalnych, w których laureaci na co dzień pracują.

Pierwszą, w 2016 roku, wygrał Piotr Sikorski, nauczyciel geografii w Gimnazjum nr 4 w Słupsku. W ubiegłym roku „Nauczycielem Pomorza 2017” została Maria Gajewska, nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku.

Czytaj więcej na ten temat: Oto najlepszy Nauczyciel Pomorza 2017 [ZDJĘCIA]

- Współczesny nauczyciel buduje autorytet na kompetencji, otwartości, rzetelnej pracy, odpowiedzialności, cierpliwości, empatii i oczywiście kreatywności. Musi być inspiratorem dla ucznia do podejmowania wyzwań – podkreślała po rozdaniu nagród w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" Maria Gajewska. Odkąd pamięta, chciała zostać nauczycielką języka polskiego. - To dlatego, że na swojej drodze spotkałam pedagogów, którzy mnie inspirowali i budzili we mnie szacunek – przyznaje.

Czytaj też: NAUCZYCIEL NA MEDAL 2016. Nagrody marszałka woj. pomorskiego i "Dziennika Bałtyckiego" [ZDJĘCIA]

Wybór najlepszych nauczycieli i wychowawców odbywa się zgodnie z kryteriami i warunkami zawartymi w regulaminie konkursu. Kandydatami mogą być nauczyciele z co najmniej 10-letnim stażem pracy pedagogicznej, wspierający innych nauczycieli swoją wiedzą oraz doświadczeniem zawodowym.

Komisja konkursowa docenia kandydatów indywidualizujących metody pracy pedagogicznej, dostrzegających i wspomagających zainteresowania, uzdolnienia i pasje uczniów. Zwraca także uwagę na inspirowanie wychowanków do aktywności w środowisku lokalnym, kształtowania ich wrażliwości społecznej i poczucia lokalnej tożsamości obywatelskiej. Wybierani są pedagodzy, którzy dla swoich uczniów są autentycznymi autorytetami i mentorami, przyjaźnie towarzyszącymi im w rozwoju intelektualnym i społecznym.

Kandydatów do konkursu „Nauczyciel Pomorza” mogą zgłaszać:

  • dyrektorzy szkół lub placówek oświatowych, a także
  • samorządowa rada oświatowa,
  • rada szkoły lub placówki,
  • rada rodziców,
  • samorząd uczniowski,
  • stowarzyszenia lub inne organizacje działające w szkole lub placówce, a także
  • organy prowadzące szkoły.

Termin zgłoszeń upływa 29 czerwca br. Komisja Konkursowa wybierze spośród nadesłanych zgłoszeń 10 kandydatów, spośród których wybranych zostanie pięciu laureatów konkursu. Jeden otrzyma tytuł „Nauczyciel Pomorza” i statuetkę, pozostali – wyróżnienia. Laureaci otrzymują także nagrody pieniężne. Zwycięzców tegorocznej edycji konkursu poznamy w połowie września, lecz uroczyste nadanie tytułu i wręczenie nagród laureatom odbędzie się 19 października podczas VII Forum Pomorskiej Edukacji.

Szczegółowe informacje o konkursie wraz z formularzem zgłoszeniowym są dostępne na stronie https://des.pomorskie.eu/nauczycielpomorza

Zobacz też: Podsumowanie plebiscytu „Nauczyciel na medal“ 2017

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie