reklama

Konkurs na nazwę pomorskiego biletu metropolitalnego

Artykuł sponsorowany Zaktualizowano 

Na samym początku trzeba zaznaczyć, że pojęcie „bilet” obecnie nie oznacza już papierowej karteczki z nadrukowana ceną. Przez bilet rozumiemy współcześnie prawo do przejazdu autobusem, pociągiem, tramwajem czy trolejbusem. System, który powstaje, będzie się składał z bazy centralnej, zawierające konta pasażerów oraz z identyfikatorów. Identyfikatorem pasażera będzie mógł się stać smartfon, karta czy bilet papierowy z kodem QR.

Pasażer, wsiadając do dowolnego pojazdu, będzie musiał się jedynie odbić na specjalnym czytniku, a system dokona już całej reszty formalności – rozpozna pasażera, jego ulgi, rozpozna pojazd i trasę przejazdu, rozpozna jakie są ceny biletów u danego przewoźnika, a po zakończonej podróży naliczy najlepszą z możliwych opłat.

Taki właśnie pomorski bilet metropolitalny będą mieli mieszkańcy naszego regionu już od 2020 roku. Co bardzo ważne, bilet ten nie będzie obejmował jedynie środków komunikacji zbiorowej w okolicach Trójmiasta. Obejmie on swoim zasięgiem całe Pomorze – także tereny oddalone od Gdańska, Gdyni czy Sopotu ponad 100 km. Pasażer będzie mógł się przesiadać wielokrotnie – z pociągu na autobus, z autobusu na tramwaj, trolejbus czy nawet na rower metropolitalny MEVO, a system sam naliczy należności.

Na potrzeby dokumentacji technicznej, inżynierowie i informatycy pracujący w spółce InnoBaltica (która projektuje system) posługują się nazwą Platforma Zintegrowanych Usług Mobilności. Określenie to jest jednak zbyt skomplikowane, aby sprawnie się nim posługiwać na co dzień. Dlatego potrzebna jest nowa, przejrzysta nazwa własna dla systemu ujednoliconych płatności za bilety.

Ponieważ nikt nie zna lepiej transportu publicznego, jego potrzeb i charakteru niż sami pasażerowie, sprawę wyboru nazwy dla pomorskiego biletu metropolitalnego oddajemy w ich ręce

Pod adresem www.biletpomorze.pl, na specjalnym formularzu zgłoś swoje propozycje określeń dla tworzonego systemu.

Chcemy stworzyć nową markę w transporcie publicznym Pomorza!

Jaka musi być idealna nazwa?

Powinna:

• być łatwa do zapamiętania,
• być prosta w wymowie - także dla obcokrajowców,
• być prosta w odmianie,
• wywoływać pozytywne skojarzenia,
• oryginalna - nigdy wcześniej niestosowana, nie powinna także kojarzyć się z występującymi już na rynku markami,
• nie przekraczać długości trzech wyrazów (preferowana długość 1-2 wyrazów) i 15 znaków
• pożądane, aby niosła skojarzenia z takimi pojęciami jak: bilet, transport publiczny, mobilność, nowoczesność, wygoda, płatność, pasażer, podróż, innowacja, województwo pomorskie, może eksponować atuty związane z atrakcyjnością Pomorza.

Nazwa może być opatrzona krótkim uzasadnieniem (do 300 znaków ze spacjami). Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić więcej niż jedną nazwę, jednak każda z nich powinna być zapisana na odrębnym formularzu zgłoszeniowym.

Nagrodą główną w konkursie
będzie nowoczesny smartfon. Przewidziane są także atrakcyjne nagrody dla nazw, które zwrócą uwagę kapituły konkursowej.

Konkurs podzielony będzie na dwa etapy:

• Etap 1 – otwarty nabór pomysłów na nazwę zakończony wyborem 3-5 najlepszych nazw przez kapitułę konkursową (02-16.01.2019 zgłaszanie nazw, 22.01.2019 posiedzenie kapituły).
• Etap 2 – głosowanie na wybrane przez kapitułę nazwy - na stronie biletpomorze.pl (24 - 30.01.2019).
• Finał – ogłoszenie nazwy, nagrody dla uczestników 6 lutego 2019.

Szczegóły konkursu

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie