reklama

Koniec Tuska jako liberała

Artur KiełbasińskiZaktualizowano 
Koniec z jednorękimi bandytami. Szkodliwe to społecznie (uzależnienia, szczególnie młodzieży), wątpliwe moralnie, prowokujące lobbystów, polityków wodzące na pokuszenie, a nawet na spotkanie na cmentarzu.

Dlatego trzeba coś z "tym" zrobić. Trudno ograniczyć, trudno negocjować, trudno dogadać się z opozycją. Działając pod ostrzałem PiS, trudno tworzyć dobrą ustawę. Istnieje ryzyko, więc po co ryzykować... Zamiast ryzykować, trzeba absolutnie zakazać. No... prawie absolutnie. "Wygasić" zezwolenia, wprowadzić pełną kontrolę. Mało tego! Zakazać reklamy, skontrolować internet, uniemożliwić

Powiedzmy szczerze. Premier Tusk i rząd, planując restrykcyjne zakazy w zakresie części hazardu, przyznają się do pełnej niemocy. Zapewne to efekt "światłych" rad specjalistów od wizerunku, ale rozwiązanie bazujące na zakazach jest po prostu klęską rządu. Premierowi i koalicji zabrakło odwagi, aby zmierzyć się z realnym problemem. Rozumiem, że opozycja nie współpracowałaby nad merytorycznymi zapisami ustawy hazardowej. Biorąc pod uwagę agresywne działania PiS i absolutną miałkość ideową SLD, merytoryki zapewne byłoby niewiele. Jednak uciekając przed trudną debatą - rządzący uciekli w najgorszą możliwą stronę.

Brak odwagi rządu nie jest jednak jedynym problemem. Po pierwsze, premier doskonale zdaje sobie sprawę, że proponowane rozwiązania są na pograniczu legalności. Po drugie, czemu drastyczne ograniczenia nie dotyczą wszystkich dziedzin hazardu? Poza ograniczeniami pozostaje Totalizator Sportowy. Lepszy bo państwowy?

Największy problem jest taki, że w czasach swoich rządów PO całkowicie odcina się od swoich liberalnych korzeni. Kilka dni temu Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodne z konstytucją przepisy zakładające m.in. konfiskatę samochodu, nawet jeśli przepisy łamał nie jego właściciel. Ten sam projekt miał wprowadzić tryb karania administracyjnego kierowców. Dekadę temu administracyjne kolegia ds. wykroczeń likwidowano jako jaskrawą pozostałość po systemie totalitarnym. Teraz liberalna (?) PO chciała przywrócić prawo urzędników do karania ludzi. O takim drobiazgu jak brak trybu odwoławczego szerzej nie wspominam. Te haniebne przepisy współtworzyła PO.

W tej sytuacji pora na pytanie: Premierze Tusk - czy PO to nadal partia liberalna? Bo ja już w to nie wierzę!

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 4

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

w
wikon

poglądów poza żądzą władzy,a że był zawsze 100%leniem, to i do tego się nie przygotował.

L
Ligia

Mam nadzieję, iż Tusk dotrzyma słowa i zlikwiduje hazard, jako źródło wielu nieszczęść.Hazard to straszna choroba, wyniszczająca chorego, ale przede wszystkim jego rodzinę.Nieprawdą jast informacja,że wystarczy wrzucić 30groszy i dobrze się zabawić. Osobiście znam ludzi grających w jednorękiego bandytę, którzy stracili wszystkie dobra jakie posiadali, a niektórzy nawet posunęli się do samobójstwa.Cieszę się bardzo, że zajeto się sprawą nielegalnego obrotu pieniądzem w przypadku właścicieli urządzeń do gry, gdzie cwaniacy bogacą się bazując na ułomności i słabości innych.

K
Krytyk

wróży jego rychły upadek. Tusk wykonuje ruchy typu konwulsyjnego, od kastracji ... po konfiskatę pojazdów mechanicznych kierowanych przez pijanych kierowców... i kasacje automatów do gier losowych.
Nie mówiąc już o zdejmowaniu z wysokich stanowisk osób do których ma "stuprocentowe zaufanie".
Jego zadania jako premiera zdecydowanie przerastają jego możliwości. W takiej sytuacji trudno oczekiwać
realizacji programowych obietnic wyborczych PO.
Oczywiście wszystkiemu winien jest ten "zły duch" Kamiński no i oczywiście J. Kaczyński. Gdyby nie oni wszyscy trwalibyśmy w błogim przekonaniu o wszechogarniającej miłości - również do Kamińskiego!

p
pac

Premierze Tusk podaj się wreszcie do dymisji im szybciej tym lepiej dla Polski.

Dodaj ogłoszenie