Koniec świata 2018 w czerwcu? Badacz teorii spiskowych...

  Koniec świata 2018 w czerwcu? Badacz teorii spiskowych rozszyfrował nową datę końca świata. Ile zostało dni do końca świata?

  Tomasz Rowikowski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Koniec świata 2018 już w... czerwcu? Znany badacz teorii spiskowych ogłosił, że w 2018 roku ma nastąpić koniec świata. Mathieu Jean-Marc Joseph Rodrigue zna nawet dokładny dzień - ma to być 24 czerwca. Jak mówi wyczytał to z Biblii, w której według niego za symbolami zaszyfrowana jest informacja o końcu świata. Jak ma wyglądać przepowiadany koniec świata i jakie już daty w historii określano jako koniec świata?
  Koniec świata 2018
  Koniec świata 2018 jak może wyglądać?
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©123rf

  Koniec świata 2018. Mathieu Jean-Marc Joseph Rodrigue o zagładzie ludzkości  Wizje końca świata pojawiają się co kilka lat, a nawet miesięcy - ostatni koniec świata miał nastąpić we wrześniu 2017. Ta sytuacja nauczyła nas patrzeć na rewelacje o katastrofie światowej, apokalipsie i kresie świata z lekkim przymrużeniem oka. Tym razem nie kończy się kalendarz Majów, datę końca świata w 2018 roku odnalazł badacz Biblii.


  Koniec świata 2018. Skąd przypuszczenia o końcu świata akurat w 2018 roku?  Zobacz galerię

  Jak twierdzi teoretyk spiskowy, Mathieu Jean-Marc Joseph Rodrigue zagłada ludzkości jest ukryta w Biblii, w Apokalipsie św. Jana. Chodzi konkretnie o ten fragment:

  A dano jej usta mówiące wielkie rzeczy i bluźnierstwa,
  i dano jej możność przetrwania czterdziestu dwu miesięcy

  (Apokalipsa św. Jana, 13,5)
  Tu jest [potrzebna] mądrość.
  Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka.
  A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć.

  (Apokalipsa św. Jana 13,18)

  Cały fragment można przeczytać tutaj: Biblia Tysiąclecia

  Koniec świata 2018. Jak może wyglądać koniec świata w 2018 roku? Jak dojdzie do zagłady ludzkości? 123rf


  Kiedy będzie koniec świata 2018? Z wyliczeń wynika, że... 24.06.2018 roku  Cała sprawa opiera się na wyliczeniach i... ekonomii. Według Rodrigue wystarczy policzyć zbiory pszenicy i jęczmienia oraz zestawić to z podwyżkami cen z ostatnich 42 miesięcy, by otrzymać datę końca świata. Po zsumowaniu swoich obliczeń, Rodrigue otrzymał datę – 24 czerwca 2018 roku.

  Jean-Marc Joseph Rodrigue opublikował swoje wyliczenia o końcu świata w 2018 roku na swojej stronie na Facebooku:  Na innej stronie ten sam badacz opublikował zegar końca świata, dzięki któremu możemy się dowiedzieć, ile jeszcze mamy przed sobą życia:


  Koniec świata 2018. Jak może wyglądać koniec świata w 2018 roku? Jak dojdzie do zagłady ludzkości? 123rf


  Koniec świata 2018 - jak może wyglądać?  Niestety badacz nie podaje żadnych przypuszczeń, jak miałoby dojść do końca świata w 2018 roku. Czy w Ziemię uderzy asteroida? Czy wybuchnie bomba atomowa najnowszej generacji lub dojdzie do eskalacji terroryzmu? A może nastąpi po prostu kryzys ekonomiczny - to przypuszczenie może być sensowne, skoro do wyliczeń Rodrigue użył danych ekonomicznych.

  Koniec świata 2018. Czy w czerwcu czeka nas koniec świata, o którym mowa w Biblii?  Te rewelacje obiegły już świat i żyją własnym życiem. Są tacy, którzy na własną rękę próbują udowodnić prawdziwość teorii Rodrigue, inni mają dużo wątpliwości. Jeszcze inni reagują już śmiechem na nowe zapowiedzi zagłady i końca świata.

  A co ty sądzisz o tym? Zagłosuj:

  Sonda

  Czy uważasz, że najbliższy koniec świata będzie tym ostatecznym i ludzkość czeka zagłada?  ZOBACZ TAKŻE:

  Przepowiednie Krzysztofa Jackowskiego na 2018 rok  Koniec świata. Kiedy padały daty końca świata?:

  • 999 rok - w tym roku sobór w Trosby zapowiedział rychły koniec świata. 31 grudnia tego roku w świecie chrześcijańskim wybuchła panika. Nadzieję dały kobiety zachodzące w ciążę. Dobrzy chrześcijanie doszli do wniosku, że skoro szykuje się następne pokolenie...
  • 1000 rok - gdy nic się nie stało przy trzech dziewiątkach czarnowidze uparli się na okrągły tysiąc. Wielu wizjonerów właśnie na ten rok wyznaczało ziszczenie się wizji św. Jana z "Apokalipsy".
  • 1188 rok - na połowę września tego roku ostatnią datę w dziejach ludzkości wyznaczył astrolog perski Anwai. Kierował się obserwacjami astronomicznymi - koniunkcja w znaku Wagi pięciu ciał Słońca, Księżyca, Marsa, Jowisza i Saturna
  • XVI wiek - koniec świata ogłaszano w tym czasie kilkadziesiąt razy. Za każdym przyczyną było pojawienie się komety.
  • 1666 rok - wszystkiemu winne trzy szóstki w dacie. Sześć to przecież liczba Antychrysta. Jednak i to ludzkość przetrwała.
  • 19 października 1814 - mieszkanka Devon w Anglii, Joanna Southcott odkryła w wieku 64 lat jest w ciąży i urodzi syna, nowego mesjasza. Jego narodziny zapowiedziała na 19 października 1814, wtedy miał również nadejść koniec świata.
  • 1925, 1975 i 1985 - na te lata obstawiali koniec świata Świadkowie Jehowy.
  • 1985 rok - koniec dziejów według jasnowidzącej Jeane Dixon, która przepowiedziała m.in. zabójstwo Johna Kennedy' go. Tym razem nie trafiła.
  • 1988 rok - na ten rok po raz pierwszy wyznaczył datę końca Harold Camping, właściciel rozgłośni radiowej Family Radio, zebrał od naiwnych blisko 100 mln dolarów. Później ten numer powtórzył kilka razy.
  • listopad 1992 rok - południowokoreańska sekta "Kościoła misyjnego Dami" ogłosiła koniec świata.
  • 1994 rok - na ten rok koniec świata wyznaczył w XV wieku Pico Della Mirandola - wróżbita i filozof.
  • 1997 rok - koniec wszystkiego zapowiadany przez japońską sektę Najwyższa Prawda Aum. To jedna z tzw. sekt apokaliptycznych, która uwielbia dramatyczne zakończenia.
  • lipiec 1999 i sierpień 1999 roku - wówczas świat miał się skończyć według słynnego jasnowidza Nostradamusa. Nawiasem mówiąc jego zdaniem kres mógł także nastąpić w maju 2000 r. i 2001 roku.
  • 15 sierpnia 1999 roku - koniec świata na ten dzień przepowiedział słynny polski jasnowidz, inżynier zajmujący się zjawiskami paranormalnymi, Stefan Ossowiecki
  • 24 listopada 1993 rok - na tę datę koniec świata przewidywała ukraińska sekta "Białe Bractwo", kierowana przez Jurija Kriwonogowa i Marinę Cwigun.
  • 31 grudnia 1999 rok - dzieje ludzkości miał zakończyć Problem Roku 2000 zwany także problemem Y2K. W wielu krajach, przede wszystkim w USA, "włączyło" się tzw. wierzenie milenijne. Czyli zapowiedź końca świata.
  • 5 maja 2000 rok - według babilońskiego kapłana Berososa stabilnością Ziemi miała zachwiać koniunkcja pięciu planet.
  • 17 września 2001 rok - czas apokalipsy według specjalistów od piramid. Oto tę informację odszyfrowali z kodu liczb rządzących konstrukcją piramid, a zwłaszcza Wielkiej Piramidy.
  • 2010 rok - straszliwy koniec według odkrywców tak zwanego "kodu Biblii". Ich zdaniem wiedza o wszystkim, co już było i o tym, co nadejdzie, została ukryta w pięciu pierwszych księgach Starego Testamentu. Odszyfrowany tekst Biblii jest krzyżówką, w której hasła biegną pionowo, poziomo i na ukos.
  • 2012 rok - Apokalipsa Majów miała ogarnąć cały świat, a zacząć się od piramidy w Meksyku. 21 grudnia 2012...
  • 2034 rok - Kolejny koniec świata przepowiadany przez Świadków Jehowy. Mają już na koncie co najmniej sześć. Jedna z ich najnowszych teorii wspomina o roku 2034. Bazą do obliczeń okazał się rok, w którym żyjemy, analogiczny do tego, w którym przed naszą erą żył Noe.
  • 2036 rok - asteroida Apophis uderzy w Ziemię. Nastąpi wielki wybuch, a ludzkość wyginie. NASA nie potwierdza tych rewelacji. Jan Latosz, polski astronom z zespołem astrologów, matematyków i filozofów obliczył, że koniec świata rzeczywiście nastąpi w właśnie w XXXI wieku.
  • 2060 rok - Na podstawie Biblii Issac Newton wyliczył ten rok jako rok końca świata.
  • Według Newtona koniec świata to nic strasznego tylko ludzie, którzy szkodzili innym, nie mogą liczyć na przetrwanie.
  • 16 marca 2880 rok - zderzenie Ziemi z planetoidą 1950 DA. Prawdopodobieństwo zderzenia planetoidy z Ziemią jest skrajnie małe i wynosi tylko 0,33 proc.
  • 3044 rok - kometa Swift-Tuttle może zderzyć się z Ziemią. Wcześniej prognozowano, że do tego kataklizmu może dojść już w sierpniu 2126 r.
  • 5079 rok - Baba Vanga, bułgarska jasnowidz spodziewa się, że wtedy ludzkość przekroczy "granicę wszechświata".

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (20)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nic sie nie stalo

  osa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  i co 22 a o 00.00 mial byc koniec swiata

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  I co ?

  Dorian (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Nic sie nie stało a już 19.00

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nic się nie stało

  Wika (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Obudziłam się dziś i żadnego końca świata nie było.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dziś ten dzień

  gryggr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Już dzisiaj jest 24. Zobaczymy, co będzie w ciągu dnia.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Śpijcie spokojnie dzieci

  DJ XD (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Czemu dajecie łatwowiernym ludziom takie bzdury???
  Gdzie dowody?
  Zatkało^^

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Głupota

  Karol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Końca świata nie będzie! Ludzie, przestańcie robić "śmieszne" teorie spiskowe, bo to wam nic nie pomoże! Nie wierzcie w to, co Jean-Marc Joseph Rodrigue mówi, bo on kłamie. Koniec świata może się...rozwiń całość

  Końca świata nie będzie! Ludzie, przestańcie robić "śmieszne" teorie spiskowe, bo to wam nic nie pomoże! Nie wierzcie w to, co Jean-Marc Joseph Rodrigue mówi, bo on kłamie. Koniec świata może się wydarzyć tylko z 3 powodów :
  1. III wojna światowa,
  2. uderzenie asteroidy,
  3. połknięcie Ziemi przez Słońce za 5 mil lat.

  Więc nie panikujcie, końca świata 24 czerwca nie będzie. Możecie spa
  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  k

  Karol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Końca świata nie będzie 24 czerwca. Możecie spać spokojnie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kto pisał ten artykuł

  Neo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Skąd autor artykułu czerpał informację, bo napewno nie u źródła. Czy już nie ma naprawdę rzetelnych dziennikarzy, którzy zanim coś opublikują to zrobią resarch. Na Boga, przecież to woła o pomstę...rozwiń całość

  Skąd autor artykułu czerpał informację, bo napewno nie u źródła. Czy już nie ma naprawdę rzetelnych dziennikarzy, którzy zanim coś opublikują to zrobią resarch. Na Boga, przecież to woła o pomstę do nieba. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  koniec swiata

  zbycho kalinowski (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  glupota nie ma granic ....nigdy nie ma konca swiata....zyjmy bez stresu ktory moze zabic...pa.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kiedy koniec świata Czyli Wróżby idotów

  Chopin To Był Gość... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Tylko Bóg wie kiedy koniec, a nie jaki wróżbita

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Koniec swiata

  Kleopatra (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  Cos napewno spowoduje zaglade ludzkosci
  pytanie Kiedy.. ksiazka Kod Bibli zostala wydana

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo