Konferencja na Ołowiance: "Wszystko dla Gdańska" wsparło kandydaturę Piotra Adamowicza na posła

Karol Uliczny
Karol Uliczny
Piotr Adamowicz rozpoczął kampanię wyborczą. Karol Makurat
Stowarzyszenie „Wszystko dla Gdańska” wsparło kandydaturę Piotra Adamowicza w wyborach do Sejmu. Podczas piątkowej konferencji brat zamordowanego prezydenta Gdańska oraz członek honorowy WdG wyznał, że do Sejmu wybiera się, by powstrzymać Prawo i Sprawiedliwość przed "pisaniem na nowo historii Polski oraz Gdańska".

„Murem za Piotrem” - skandowali podczas spotkania na Ołowiance działacze gdańskiego stowarzyszenia. Członkowie „Wszystko dla Gdańska” zebrali się pod napisem „Gdańsk”, by zachęcić mieszkańców do głosowania na kandydata, który będzie „czwórką” na gdańskiej liście Koalicji Obywatelskiej podczas październikowych wyborów. Miejsce rozpoczęcia kampanii Piotra Adamowicza wybrano nieprzypadkowo. Tu zaczynali swoje ostatnie wyborcze batalie samorządowe Paweł Adamowicz oraz Aleksandra Dulkiewicz.

- Dzisiaj również jest taki ważny moment. Jako członkowie jednogłośnie poparliśmy kandydaturę Piotra Adamowicza na posła do Sejmu RP. To osoba niezwykle kompetentna, która zasłużyła się dla Polski i mogła pełnić wielkie funkcje w państwie, jednak zawsze starała się funkcjonować skromnie w cieniu swojego brata – mówił prezes stowarzyszenia Piotr Grzelak, wiceprezydent Gdańska. - Dzisiaj przychodzi możliwość wykorzystania ogromnego potencjału Piotra Adamowicza. Jesteśmy pewni, że po 13 października, będzie reprezentantem Gdańska i Pomorza w Sejmie.

Piotr Adamowicz to działacz opozycji demokratycznej, uczestnik strajków sierpniowych w Stoczni Gdańskiej czy pracownik Komisji Krajowej „Solidarności”. Od lat 90. związany głównie z zawodem dziennikarza, m.in. jako korespondent zagranicznych agencji informacyjnych. W piątek przyznał, że przez całe życie stał w miejscu, gdzie dziś stoją zaproszeni na konferencję dziennikarze, jednak obecna sytuacja w kraju zmusiła go do podjęcia nowego wyzwania.

- Nigdy nie wstąpię do żadnej partii politycznej, jestem honorowym członkiem „Wszystko dla Gdańska” i niech tak pozostanie – mówił Piotr Adamowicz. - Dlaczego kandyduję? Tak się składa, że my mieszkańcy Pomorza zmienialiśmy historię tego kraju. Niestety od kilku lat ta historia zaczyna być pisana na nowo za sprawą Prawa i Sprawiedliwości. Muzeum II Wojny Światowej zostało przejęte, następnie zmieniona została jego narracja. Teraz mamy projekt jakiegoś instytutu dziedzictwa Solidarności, co skutkuje okrojeniem dotacji na ECS. Nie będę się rozwodzić na temat zmiany nazw ulic Gdańska. Historia jest pisana poza naszym doświadczeniem i dorobkiem. O tym jaka jest powinniśmy decydować my, jako mieszkańcy, a nie ludzie z Wiejskiej czy Nowogrodzkiej. M.in. dlatego zdecydowałem się na start w zbliżających się wyborach.

Kandydat mówił, że nie zabiegał o umieszczenie na listach KO. To m.in. Bogdan Borusewicz, Aleksander Hall oraz samorządowcy mieli przekonywać go, by spróbował swoich sił w walce o mandat.

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

FLESZ: Wybory Prezydenckie 2020 już w maju - to musisz wiedzieć.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 10

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Kariera choćby po trupach...

Brzydzę się wami !

U
Uni

I dobrze, wszyscy lepsi od pisiorstwa głupiego.

G
Gość

BAGNO!!!!

P
Pomorzanka

To wsparcie kandydata, czy nazwiska

m
mało-naiwny

... ,,Wszystko dla Gdańska" ...a co dla Gdańszczan ???

B
Bez żadnego trybu -

Paweł Adamowicz był miernym prezydentem ale był dobrym antyPiSiakiem i najlepszym z kandydujących dla tego wygrywał wybory. Oby z jego bratem nie było tak, jak z Dziwiszem - "ślizganie" się na bliskości "ducha", czego szczerze nie życzę...

G
Gość

Kolejny który chce skorzystać z nazwiska- żal

G
Gość

Wnuk Walentynowicz, wdowa Adamowicz i teraz brat ,Płażyński też idzie tym śladem a nie swoim dorobkiem.

Czy wyborcy to widzą?

G
Gość
30 sierpnia, 18:30, Gość:

Niech Spada na szczaw, albo pojedzie do brata.

To są groźby karalne, już zgłoszone.

P
Polihistor

Ponuro zabawne ...

Dodaj ogłoszenie