Koncerty w Gdańsku – na co warto wybrać się w 2019 roku?

  Koncerty w Gdańsku – na co warto wybrać się w 2019 roku?

  Materiał informacyjny

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Koncerty w Gdańsku – na co warto wybrać się w 2019 roku?
  Trójmiasto od kilku ładnych lat, przedziera się coraz wyżej w rankingach polskiej sceny muzycznej, stając się powoli miejscem, którego mieszkańcy mogą być spokojni o to, że w jednym roku kalendarzowym otrzymają na pewno kilka ciekawych wydarzeń muzycznych. Spora w tym rola Gdańska, który także i w tym roku, ma dla wielbicieli muzyki wiele interesujących propozycji.
  Koncerty w Gdańsku – na co warto wybrać się w 2019 roku?
  Jeśli więc lubisz koncerty, Gdańsk powinien być miejscem, które dołączy do twojej mapy wydarzeń na rok 2019. Zadowoleni będą nie tylko miłośnicy muzyki popularnej, gdyż w ofercie nadmorskiego miasta, znajdziemy naprawdę wiele różnorodnych koncertów oraz festiwali. Co więc czeka nas w kolejnych miesiącach?

  Zaplanuj swój muzyczny rok i sprawdź koncerty w Gdańsku


  Wprawdzie pierwszy kwartał 2019 roku za nami to nie ma się co obawiać – kolejne miesiące także obfitować będą w ciekawe koncerty. W związku ze zbliżającą się wielkimi krokami majówką, warto przede wszystkim wspomnieć o wydarzeniu, które będzie miało miejsce już 1 maja w położonej na granicy Gdańska oraz Sopotu Ergo Arenie.

  Z okazji 15 lat Polski w Unii Europejskiej, odbędzie się wówczas koncert „Zjednoczeni w Różnorodności”, gdzie swoją obecność potwierdziły już takie gwiazdy jak Maria Peszek, Natalia Przybysz, Muniek i Przyjaciele, Fisz Emade Tworzywo, Raz Dwa Trzy, Grażyna Łoboszewska & Ajagore czy Voo Voo. Dodatkowo, wydarzenie uświetni występ Polskiej Filharmonii Kameralnej pod batutą Wojciecha Rajskiego, a także Chór Kameralny 441 Hz. Taki zestaw wykonawców gwarantuje doskonałą zabawę dla wszystkich fanów muzyki alternatywnej, szeroko rozumianego popu oraz hip-hopu, a nawet muzyki poważnej, więc tak naprawdę, każdy powinien znaleźć na „Zjednoczonych w Różnorodności” coś dla siebie.

  Chcąc wziąć udział w wydarzeniu realizowanym ze środków finansowych Miasta Gdańska oraz Sopotu, warto spieszyć się z zakupem biletów, gdyż te rozchodzą się szybciej niż ciepłe pączki w Tłusty Czwartek.

  Muzyka łącząca pokolenia, czyli Scorpions


  Kolejnym wydarzeniem bez precedensu będzie z pewnością koncert legend rockowej sceny, wywodzącej się z Niemiec grupy Scorpions. Autorzy hitów, które zna cały świat, jak na przykład „Wind of Change” czy „Send Me an Angel” zawitają do Ergo Areny nieco ponad dwa miesiące po wspomnianym powyżej wydarzeniu, czyli dokładnie 23 lipca. Do naszej ojczyzny niemieccy rockmeni przyjadą na dwa koncerty, więc jeśli ktoś nie załapie się na ich występ w Gdańsku, może spróbować swoich sił dwa dni wcześniej w Gliwicach. Tym samym, jeśli chodzi o koncerty, Gdańsk staje się jednym z ważniejszych punktów na polskiej mapie muzycznej.

  Jeśli w przypadku „Zjednoczonych w Różnorodności” mówiliśmy o rozchodzących się w szybkim tempie biletach, chcąc posłuchać muzyki Scorpionsów, należy wykazać się jeszcze lepszym refleksem, gdyż wejściówek na ich występ pozostało naprawdę niewiele i zdecydowanie obowiązuje tutaj zasada – kto pierwszy, ten lepszy, a jak wiadomo, chętnych nie brakuje.

  Coś dla fanów polskiej muzyki


  Tuż po świętach Wielkiej Nocy, Gdańsk zaoferuje dwa wydarzenia dla fanów polskiej muzyki – każde z nich dla ludzi o odmiennych gustach. 26 kwietnia w gdańskim „Starym Melanżu” swój koncert da jeden z najciekawszych głosów młodego pokolenia, czyli zespół The Dumplings.

  Duet tworzony przez Justynę Święs oraz Kubę Karasia, promuje obecnie swój trzeci album studyjny „RAJ”, więc podczas występów można spodziewać się powiewu świeżości, choć nie powinno także zabraknąć poprzednich hitów popularnych Pierożków takich jak „Kocham Być Z Tobą”, „Nie Gotujemy” czy „Betonowy Las”.

  Tego samego dnia w Gdańsku, tylko w popularnej „Kwadratowej”, wystąpi inny z uwielbianych polskich duetów – Łona i Webber. Pochodzący ze Szczecina przedstawiciele hip-hopu, tym razem wspierani będą przez muzyków z zespołu The Pimps.
  Panowie przyzwyczaili już swoich fanów, iż podczas koncertów dają z siebie maksimum, prezentując niesamowity warsztat muzyczny oraz liryczny, więc nikogo nie powinien dziwić widok pełnych sali, jakie towarzyszą ich występom. Oba muzyczne wydarzenia już 26 kwietnia w Gdańsku.

  Nie tylko muzyka rozrywkowa


  Jeśli chodzi o wydarzenia muzyczne, Gdańsk zaskakuje ich różnorodnością. Poza wspomnianymi koncertami, władze miasta przygotowały prawdziwą ucztę dla wszystkich fanów muzyki poważnej. W dniach od 14 do 28 lipca, każdego dnia odbywać się będą kolejne występy w ramach cyklu „Chopin nad wodami Motławy”.

  Wydarzenie dofinansowane ze środków Miasta Gdańsk skupi laureatów konkursów pianistycznych oraz wspaniałych profesorów Akademii Muzycznej nadmorskiego miasta – dla miłośników poważniejszych brzmień jest to zdecydowanie obowiązkowy punkt, który należy uwzględnić podczas swoich wakacyjnych planów.

  Powyższa rozpiska pokazuje, iż jeśli chodzi o koncerty, Gdańsk jest silnym miejscem na muzycznej mapie Polski. Każdego roku w Trójmieście odbywa się naprawdę mnóstwo ciekawych wydarzeń muzycznych, które powinny zainteresować fanów różnych gatunków muzycznych od muzyki poważnej przez pop i hip-hop aż do naprawdę rockowych brzmień.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo