Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Koncert z cyklu Muzyka w Altanie. Goście Polskiego Chóru Kameralnego - 2 lipca o 12.00 w Parku Oliwskim

OPRAC.:
Anna Szałkowska
Anna Szałkowska
Marzena Ostryńska
Marzena Ostryńska mat. prasowe
2 lipca (sobota) drugi koncert z cyklu "Muzyka w Altanie. Goście Polskiego Chóru Kameralnego" - 12.00 w Parku Oliwskim w Gdańsku. 25. edycja plenerowych koncertów kameralnych w tym roku dedykowana jest muzyce z Ukrainy. Organizatorzy zaprosili do udziału w ośmiu koncertach m.in. artystów z Ukrainy oraz dzieci ukraińskich uchodźców kontynuujące muzyczną naukę w Instytucie Suzuki w Gdańsku.

Koncerty odbywają się się w każdą sobotę do 13 sierpnia 2022 roku o 12.00 w Altanie Parku Oliwskiego (ul. Opata Jacka Rybińskiego) w Gdańsku. Na koncerty wstęp jest wolny. Z Polskim Chórem Kameralnym wystąpią Marzena Ostryńska (sopran)
oraz Marta Kur (fortepian).

W programie:

 • Oy, pidu ja mezy hory (O, pójdę w góry) ukraińska pieśń ludowa opr. Anatoliy Kos-Anatolsky
 • Stanisław Moniuszko Złota Rybka
 • Stanisław Niewiadomski Otwórz, Janku
 • Stanisław Moniuszko Ach ileż rozkoszy ma życie i świat aria Beaty z opery „Beata”
 • Feliks Nowowiejski Kazała mi mama
 • Eva Dell'Acqua Jaskółka
 • Wolfgang Amadeus Mozart Ach, ich Fuhl's aria Paminy z opery „Czarodziejski flet”
 • Mieczysław Karłowicz Zasmuconej
 • Stanisław Niewiadomski Między nami nic nie było
 • Stanisław Moniuszko Dumka
 • Johann Strauss II Taki pan jak pan aria Adeli z operetki „Zemsta nietoperza”
 • Charles Gounod Je Veux Vivre aria Julii z opery „Romeo i Julia”
 • Stanisław Moniuszko Prząśniczka

Marzena Ostryńska
Wokalistka, od 2007 roku związana z Operą Bałtycką w Gdańsku. Obecnie studentka wydziału wokalno-aktorskiego na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie śpiewu prof. Wiesławy Maliszewskiej.
Na swoim koncie ma liczne koncerty z repertuarem zarówno operowym, jak i rozrywkowym. Wykonywała m.in. partie Słowika i Księżniczki w operze "Dziecko i Czary" Maurice Ravela, Simone w operze „Olimpia z Gdańska” Zygmunta Krauze, Pazia w „Rigoletto”. W latach 2016-2018 była odtwórczynią roli Giulietty w cyklu spektakli edukacyjnych dla dzieci „Opera Tu! Tu!”.

Marta Kur
Pianistka, pedagog. Doktor sztuk muzycznych na wydziale instrumentalnym. Absolwentka klasy fortepianu prof. Grażyny Fiedoruk-Sienkiewicz, pod kierunkiem której ukończyła zarówno Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku, jak i studia w Akademii Muzycznej w Gdańsku, zwieńczone dyplomem z wyróżnieniem.
Podczas studiów kształciła się ponadto w klasie kameralistyki prof. Anny Prabuckiej-Firlej, nauki akompaniamentu prof. Jana Kuleszy oraz fortepianu prof. Andrzeja Artykiewicza (studia doktoranckie).

Nagrodzona za wyróżniający akompaniament na ponad 20 międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach wykonawczych, towarzysząc instrumentalistom oraz wokalistom. Laureatka krajowych i międzynarodowych konkursów muzyki kameralnej i fortepianowej – m.in. II nagrody i nagrody specjalnej za wyróżniającą interpretację utworu Johannesa Brahmsa na VI Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. J. Brahmsa w Gdańsku, III nagrody ex aequo na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Oleśnicy oraz szeregu nagród na młodzieżowych konkursach wykonawczych w Polsce.

Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytutu Adama Mickiewicza oraz Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku. Uczestniczka kursów muzyki kameralnej i solowej w kraju i za granicą prowadzonych m.in. przez Moscow Trio, Guarneri Trio, prof. Jerzego Marchwińskiego, prof. Katarzynę Jankowską-Borzykowską (muzyka kameralna), prof. Johna O'Conora, Dang Thai Sona, Dinę Joffe, Katarzynę Popową-Zydroń, Piotra Palecznego, Wojciecha Świtałę (fortepian solo).
Jako akompaniator uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych m. in. przez prof. Kazimierza Michalika, Zakhara Brona, Adiego Bar, Agatę Szymczewską, Krzysztofa Jakowicza.

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki