MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koncert polskich zespołów muzycznych pod hasłem „Każdy ma swoje Westerplatte” [14 września 2019] - program i dojazd

opr. szal
mat. prasowe
W najbliższą sobotę, 14 września br., o 17.00 na półwyspie Westerplatte odbędzie się koncert polskich zespołów muzycznych pod hasłem „Każdy ma swoje Westerplatte”. Pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża wystąpią: Arka Noego, Pięć Dwa Dębiec, Przybył Megafon, Wild Pig Band i jako gwiazda wieczoru Luxtorpeda. Udział w koncercie jest bezpłatny, ale należy zarejestrować się na stronie organizatora - Fundacji Sprzymierzeni z GROM. Dojazd na koncerty ułatwi dodatkowa komunikacja miejska.

– „Każdy ma swoje Westerplatte” to zaproszenie do międzypokoleniowego uczestnictwa w zbiorowym pamiętaniu o bohaterach września 1939 r. Upamiętnimy je wraz ze świadkami walk i poprzez muzykę młodego pokolenia. Spotkania odbędą się w ważnych miejscach dla naszej wspólnej pamięci, czyli w Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku oraz na Westerplatte – mówi Grzegorz Wydrowski, Prezes Zarządu Fundacji Sprzymierzeni z Grom.

Spotkanie z kombatantami

W sobotę, 14 września br., o 12.00 rozpocznie się spotkanie „Strażnicy Pamięci”, podczas którego uczestnicy będą mogli wysłuchać relacji kombatantów oraz porozmawiać z nimi o ich doświadczeniach. Po zakończeniu zostaną złożone kwiaty pod Pomnikiem Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. Udział w spotkaniu jest otwarty i bezpłatny.
- Spotkanie w Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku to okazja do rozmowy z naocznymi świadkami wojny i jej uczestnikami. Swoimi refleksjami podzielą się żołnierze Armii Krajowej, jak i tzw. „drugiej konspiracji” - dodaje Grzegorz Wydrowski.

Luxtorpeda na Westerplatte

O 17.00 po złożeniu kwiatów na Cmentarzyku Obrońców Westerplatte oraz pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża na Westerplatte rozpocznie się koncert muzyczny, podczas którego wystąpią Arka Noego, Pięć Dwa Dębiec, Przybył Megafon, Wild Pig Band oraz Luxtorpeda.
- Zespoły zagrają utwory, w tym te o charakterze budującym poczucie wspólnoty i ducha patriotycznego. Idei koncertów przyświecają słowa śp. Jana Pawła II wypowiedziane w czasie wizyty w Gdańsku w 1987 r.: „Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte...” – kontynuuje Grzegorz Wydrowski.

Udział w bezpłatnym koncercie umożliwi dodatkowa komunikacja miejska. ZTM zwiększy częstotliwość kursowania linii 606, a z przystanków Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz Gdańsk Chełm zostaną uruchomione dodatkowe linie w kierunku Westerplatte. Udział w koncercie należy zarejestrować na stronie internetowej organizatora.

Program jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.

Fundacja SPRZYMIERZENI z GROM zajmuje się organizowaniem pomocy dla byłych żołnierzy oraz funkcjonariuszy służb mundurowych i ich rodzin, zwłaszcza wdów i sierot, w przypadku ciężkiej choroby, wypadków losowych powiązanych z wykonywaną służbą powodujących utratę zdrowia, trudnej sytuacji materialnej i rodzinnej, niepełnosprawności, długotrwałej rehabilitacji i leczenia. Fundacja również zajmuje się niesieniem pomocy żołnierzom i funkcjonariuszom pełniącym obecnie służbę: pomoc medyczną, psychologiczną, socjalną i prawną.

Spotkanie w Muzeum Poczty Polskiej

Kiedy: 14 września 2019 r., 12.00-13.00
Gdzie: Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku, pl. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku 1/2
Wstęp: bezpłatny, na zaproszenia

Koncert „Każdy ma swoje Westerplatte”

Kiedy: 14 września 2019 r., 17.00-23.15
Gdzie: Pomnik Obrońców Wybrzeża, półwysep Westerplatte
Wstęp: bezpłatny, rejestracja:
17.00 – Arka Noego
18.15 – Pięć Dwa Dębiec
19.00 – Przybył Megafon
20.20 – Wild Pig Band
21.45 – Luxtorpeda

Bezpłatna komunikacja miejska w Gdańsku

Autobus nr 1 – 16.07 - odjazd z przystanku „Dworzec Główny” (środkowa zatoka), z przystankiem „Akademia Muzyczna” ul. Łąkowa.
Autobus nr 2 – 16.12 – odjazd z przystanku „Dworzec Główny” (środkowa zatoka), z przystankiem „Akademia Muzyczna” ul. Łąkowa.
Autobus nr 3 – 19.03 – odjazd z przystanku „Wrzeszcz PKP” (zatoka linii 115), z przystankiem „Gdańsk Główny” (środkowa zatoka) oraz „Akademia Muzyczna” ul. Łąkowa.
Autobus nr 4 – 16.07 – odjazd z pętli „Chełm Witosa”, z przystankiem „Śródmieście SKM” oraz „Akademia Muzyczna” ul. Łąkowa.

Powrót autobusów ze stałej pętli autobusowej na Westerplatte z zatrzymaniem na tych samych przystankach o następujących godzinach: Autobus nr 1 – 20.30, Autobus nr 2 – 20.45, Autobus nr 3 – 23.30, Autobus nr 4 – 23.40.

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jerzy Stuhr nie żyje. Aktor zmarł w wieku 77 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki