Koncert dla Oli chorej na białaczkę

  Koncert dla Oli chorej na białaczkę

  Tomasz Turczyn

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Aleksandra Pastusiak, ucząca się w Szkole Podstawowej nr 3 w Sławnie, kolejny tydzień spędziła w szczecińskim szpitalu onkologicznym. 8-latka choruje na nowotwór szpiku kostnego, który wykryto w grudniu ubiegłego roku, tuż przed świętami bożonarodzeniowymi.
  Społeczność sławieńskiego Zespołu Szkół im. Jana Henryka Dąbrowskiego organizuje dla dziewczynki koncert charytatywny, z którego dochód będzie przeznaczony na jej leczenie. Bo sytuacja finansowa jej rodziny jest bardzo trudna. - Na wychowaniu oprócz Oli mamy jeszcze trzy córki w wieku szkolnym - mówi Zbigniew Pastusiak, tata dziewczynki. - Nie posiadamy żadnych oszczędności, ale jakoś staramy się sobie radzić.

  Pomysłodawczyniami koncertu w liceum są dwie uczennice, siostry Marlena i Celina Kucharskie.
  - Należymy do szkolnego zespołu muzycznego Dąbrowski Band i chcemy pomóc Oli - z przejęciem mówi Marlena Kucharska. - Ta choroba jest bardzo ciężka i dużo w jej zwalczeniu zależy od pieniędzy.

  W szkole trwają już próby do tej imprezy charytatywnej, która zaplanowana jest na 17 lutego, na godzinę 17 w auli ZS. - Wspieramy młodzież w przygotowaniach i cieszymy się, że jest ona tak wrażliwa na ludzką niedolę - dodaje Jarosław Strześniewski, nauczyciel w sławieńskim liceum.

  - Nasz zespół zaprezentuje muzykę filmową, a po koncercie przeprowadzimy kwestę, połączoną ze sprzedażą ciast, upieczonych przez członków Szkolnego Klubu Wolontariatu.
  Swoją obecność podczas imprezy zapowiedziała rodzina Oli. - Jesteśmy wzruszeni taką inicjatywą - mówi Zbigniew Pastusiak.

  - Córka, po zwalczeniu infekcji, która się jej dodatkowo wdała, czuje się lepiej i ponownie przechodzi chemioterapię. Wyniki badań są też lepsze. Nawet była na krótkim spacerze.
  Historią Oli i jej rodziny, którą przedstawiamy jako jedyna gazeta, są także poruszeni zwykli sławnianie, spontanicznie angażujący się w pomoc rodzinie.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo