Kolumbia - Japonia, MŚ 2018, grupa H. Wielka niespodzianka w polskiej grupie! [wynik meczu, relacja]

Na zdjęciu: reprezentacja Kolumbii, która zmierzy się z Japonią w ramach MŚ 2018, grupa H [gdzie i o której oglądać, transmisja, stream, online, na żywo, wynik meczu] East News
Do wielkiej niespodzianki doszło we wtorek (19.06.2018) w polskiej grupie H. Reprezentacja Japonii pokonała faworyzowaną Kolumbię 2:1. To dobitnie pokazuje, że azjatycka drużyna będzie się liczyć w walce o awans do kolejnej fazy [wynik meczu, relacja]

Zdecydowanym faworytem spotkania była reprezentacja Kolumbii. Zresztą, nie tylko tego pojedynku. Większość ekspertów zgodnie stawiała zespół z Ameryki Południowej w roli faworyta grupy H. Już na początku zmagań okazuje się jednak, że Kolumbijczycy będą mieli bardzo trudną drogę do awansu.

Wtorkowe spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla Kolumbii. Japończycy zdobyli bramkę już w szóstej minucie. Z rzutu karnego idealnie przymierzył Shinji Kagawa po zagraniu ręką Carlosa Sancheza. Zawodnik Kolumbii ponadto został wyrzucony z boiska, bo wcześniej zabawił się w... bramkarza. Sędzia Damir Skomina nie miał zatem wyjścia.

Do wyrównania faworyci meczu doprowadzili jeszcze przed przerwą. Juan Fernando Quintero uderzył z rzutu wolnego przed polem karnym po ziemi, czym totalnie zmylił defensywę Japonii i skierował piłkę do bramki. Co prawda golkiper rywali starał się jeszcze wygarnąć futbolówkę zza linii, ale powtórki wykazały, że zrobił to już w sposób nieprawidłowy.

Decydujący cios Japończycy dosyć niespodziewanie zadali w 73. minucie. W tej sytuacji znowu nie popisali się obrońcy Kolumbii, którzy pozwolili skutecznie główkować Yuya Osace.

W drugim meczu grupy H Polska zagra z Senegalem (początek spotkania we wtorek o godz. 17).

Wcześniej pisaliśmy

Kolumbia - Japonia, MŚ 2018, grupa H [gdzie oglądać, o której godzinie, transmisja, stream, online, na żywo, wynik meczu]

Transmisję z meczu Kolumbia - Japonia przeprowadzą stacje TVP 1 i TVP Sport. Początek spotkania o godz. 14. Przedmeczowe studio w TVP 1 rozpocznie się natomiast 35 minut wcześniej.

A gdzie oglądać mecz Kolumbia - Japonia w internecie? Bezpłatny stream online dostępny będzie na stronie sport.tvp.pl. Z kolei płatny, po wykupienie specjalnego abonamentu, w serwisach IPLA.tv i Player.pl.

Ponadto, wszystkich Czytelników zapraszamy do śledzenia tekstowej relacji na żywo z tego pojedynku w serwisie www.dziennikbaltycki.pl.

Kolumbia - Japonia, MŚ 2018, grupa H: Ważne spotkanie z punktu widzenia Polaków

Spotkanie Kolumbii z Japonią jest szalenie istotne z punktu widzenia polskich kibiców. To przecież dwa zespoły, z którymi przyjdzie nam później rywalizować o wyjście z grupy H. Fani Biało-Czerwonych powinni zatem bacznie obserwować we wtorek rywalizację tych zespołów.

W reprezentacji Japonii próżno szukać wielkich gwiazd jak za dawnych lat. Inaczej wygląda jednak kadra Kolumbii, której zdecydowanym liderem jest James Rodriguez, ostatnio kolega Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium.

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że Rodriguez może mieć mały problem z tym, by zagrać od pierwszej minuty w spotkaniu z Japonią, bo borykał się z urazem. Teraz jednak sytuacja wydaje się być opanowana.

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski z Kolumbią zagra w niedzielę, 24 czerwca (godz. 20), a z Japonią w czwartek, 28 czerwca (godz. 16).

A kto jest faworytem spotkania Kolumbia - Japonia według bukmacherów? Ekipa z Ameryki Południowej (kurs na zwycięstwo - 1,7, na remis - 3,6, na wygraną Japonii - 5,2).

Mecz: Kolumbia - Japonia
Data meczu: 19.06.2018