Kolejny remont w Gdyni

Szymon SzadurskiZaktualizowano 
Na spore utrudnienia przyszykować muszą się w niedzielę kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej w Gdyni.

Ekipy remontowe wkroczą bowiem na odcinek al. Zwycięstwa od skrzyżowania z ul. Stryjską do mostu nad rzeką Kaczą, w stronę Sopotu. Jezdnia, od godz. 6.15 aż do 4 w nocy w poniedziałek, będzie całkowicie zablokowana.

Ruch w obie strony zaplanowano na dwupasmowej, przeciwległej nitce ulicy, którą na co dzień samochody poruszają się tylko w stronę Gdyni. - Korzystając z ładnej pogody chcemy dokończyć remont al. Zwycięstwa, który rozpoczęty został już pod koniec ubiegłego roku - mówi Stefan Benkowski, kierownik Działu Dróg Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

- Wtedy jednak ze względu na nieprzychylną pogodę i przenikliwe zimno nie udało się ułożyć ostatniej, wierzchniej warstwy asfaltu. Było to niemożliwe ze względów technologicznych, proces taki wymaga bowiem dodatnich temperatur. Napływało do nas coraz więcej monitów w sprawie dokończenia remontu, postanowiliśmy więc wykorzystać dobrą prognozę i wykonawca prac, firma Strabag, rzuci w niedzielę wszystkie siły, aby jak najszybciej uporać się z robotami.

Stefan Benkowski jest przekonany, że remont uda się dokończyć jeszcze przed poniedziałkowym rankiem, kiedy to na al. Zwycięstwa ruszą tysiące samochodów. - Na przeszkodzie w utrzymaniu harmonogramu stanąć mógłby chyba tylko deszcz - mówi Benkowski. - Remont zaplanowaliśmy specjalnie na niedzielę, konsultowaliśmy to z policją i Zarządem Komunikacji Miejskiej. Prace wymagają m.in. zastąpienia trolejbusów autobusami, w dzień świąteczny będzie to łatwiejsze ze względu na mniejszą częstotliwość jazdy.

Nie mogliśmy też pozwolić sobie na prowadzenie takich prac w środku tygodnia i zamykanie odcinka alei w sytuacji, gdy ciągle toczą się roboty na skrzyżowaniu tej ulicy z ul. Przebendowskich, Spółdzielczą i Orłowską. Zamknięcie odcinka alei od ul. Stryjskiej do ul. Wielkopolskiej spowoduje komplikacje w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Przystanek przy ul. Stryjskiej przeniesiony zostanie przed skrzyżowanie w stronę centrum Gdyni.

Linie 26 i 27 będą kursować z zajazdem na Węzeł Cegielskiej, gdzie będzie następować przesiadka z trolejbusów od strony Cisowej na autobusy w kierunku Orłowa lub Kaczych Buków oraz z autobusów od strony Orłowa i Kaczych Buków na trolejbusy do Cisowej. Zmieniona zostanie ponadto trasa autobusów 121 i 172, które w kierunku Wiczlina jeździć będą objazdem.

polecane: Komentarze ze sztabów wyborczych po ogłoszeniu wyników sondażowych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie