Kolejny remis Arki Gdynia w sparingu

Tomasz Bolt/Polskapresse
Piłkarze gdyńskiej Arki mają za sobą kolejny sparing. W sobotę zremisowali bezbramkowo ze Zniczem Pruszków. Trener Dariusz Dźwigała wystawił do gry w dwóch połowach różne "jedenastki".

W pierwszym meczu kontrolnym przed startem nowego sezonu Arka zremisowała z Pogonią Szczecin 1:1. Później przyszedł czas na poważniejszym egzamin - pojedynek z mistrzem Polski, Legią Warszawa. Choć bramki nie padły, to jednak gdynianie mecz ten mogli zaliczyć do udanych.

W starciu ze Zniczem Pruszków liczono jednak na więcej. Piłkarze Arki zagrali co prawda na zero z tyłu, ale znowu nie trafili do siatki rywala. Po części wynikało to z eksperymentów, które przeprowadził w tym pojedynku trener Dariusz Dźwigała. Opiekun żółto-niebieskich wystawił do gry dwie różne "jedenastki".

W pierwszej połowie na murawie pojawili się m.in. Grzegorz Lech, Samuelson Chukwuma Odunka, Antonio Calderon i Aleksander Jagiełło. W drugiej natomiast w Arce zagrali zawodnicy teoretycznie bardziej doświadczeni, ale i tak nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Arka miała jednak swoje okazje do strzelenia bramki. Dogodne szanse zmarnowali m.in. Grzegorz Lech i Samuelson Chukwuma Odunka.

Arka Gdynia - Znicz Pruszków 0:0

Arka (1. połowa): Skowron - Sulewski, Marcjanik, Szur, Dampc, Odunka, Gałecki, Lech, Wojowski, Calderon, Jagiełło.

Arka (2. połowa): Miszczuk - Kowlaski, Szur (65' Łukasiewicz), Marcjanik (65' Sobieraj), Dampc - Brzuzy, Gałecki, Nalepa, Koziara, Sulewski (65' Warcholak) - Odunka (60' Calderon)