Kolejny proces Wałęsy

  Kolejny proces Wałęsy

  Darek Janowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Przeprosin i 50 tys. zł odszkodowania za naruszenie dóbr osobistych domaga się od Lecha Wałęsy b. działacz Wolnych Związków Zawodowych Krzysztof Wyszkowski.
  Wczoraj przed gdańskim sądem rozpoczął się proces w tej sprawie. Wyszkowski twierdzi, że został obrażony epitetami, jakie pod jego adresem padły z ust Wałęsy podczas audycji w TVN24 9 czerwca 2005 roku. Były prezydent nazwał go wtedy m.in. "małpą z brzytwą", "wariatem" i "chorym debilem". Dyskusja, w której brał również udział b. opozycjonista Henryk Wujec dotyczyła tego, czy Instytut Pamięci Narodowej powinien przyznać Wałęsie status pokrzywdzonego przez aparat bezpieczeństwa PRL.

  Już raz Wyszkowski pozwał Wałęsę za te słowa i wygrał proces. W grudniu zeszłego roku Sąd Apelacyjny w Gdańsku prawomocnie zdecydował, że Lech Wałęsa naruszył dobra osobiste b. działacza WZZ i kazał mu go przeprosić. - Wałęsa wprawdzie przeprosił mnie na swoim blogu, ale zrobił to w sposób lekceważący - powiedział wczoraj Wyszkowski. - Po oficjalnej formule przeprosin dodał, że użyte przez niego epitety są obraźliwe tylko zdaniem sądu. On mnie nadal obraża na swoim blogu.

  Wyszkowski przedstawił sądowi listę określeń, jakich w internecie użył wobec niego Wałęsa - "Dureń, popapraniec, frustrat, gnida, kretyn, dupek, dezerter, potrójny Bolek, szubrawiec, niezrównoważony szkodnik, najpierw wykończę Wyszkowskiego a później wezmę się za innych". - To jest skandaliczny język - powiedział Wyszkowski.

  Pełnomocnik b. prezydenta mec. Ewelina Wolańska zażądala odrzucenia pozwu. - Wszystko zaczęło się od Wyszkowskiego - argumentowała adwokat. - To on pierwszy zaczął znieważać i rzucać oszczerstwa w kierunku prezydenta o agenturalną przeszłość i nie ma prawa domagać się zadośćuczynienia.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo