Kolejny duży krok Gedanii 1922. Gdańszczanie wygrali 3:1 w Bydgoszczy z tamtejszym Zawiszą ZDJĘCIA

Rafał Rusiecki
Gedania 1922 Gdańsk wygrała na gorącym terenie w Bydgoszczy z Zawiszą 3:1 (23.10.2022) Tomasz Czachorowski
Gedania 1922 Gdańsk imponuje w rundzie jesiennej sezonu 2022/2023. Jako beniaminek przewodzi w tabeli drugiej grupy III ligi. W niedzielę, 23 października 2022 roku zanotowała cenną wygraną 3:1 na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz. A to jeden z klubów, który ma ambicje, aby być w ścisłej czołówce.

Zawisza Bydgoszcz - Gedania Gdańsk 23.10.2022

Gdańszczanie bardzo dobrze rozpoczęli niedzielny mecz w Bydgoszczy. Już w 6. minucie sprytem wykazał się Bartosz Zalewski, który przeciął podanie obrońców i strzelił pierwszą bramkę tego dnia. Pół godziny później było już 2:0. Tym razem dobrze dośrodkowywał Kamil Kankowski, a między dwoma obrońcami Zawiszy idealnie wyskoczył Filip Sosnowski, posyłając futbolówkę do bramki.

W 83 minucie Piotr Okuniewicz z Zawiszy otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Grający w osłabieniu bydgoszczanie zdołali jeszcze zdobyć kontaktową bramkę, ale w doliczonym czasie gry odpowiedział na to Mateusz Szymański, który dobił gospodarzy.

W nerwowej końcówce spotkania sędzia z boiska usunął trenera Krystiana Ryczkowskiego. Oznacza to, że Gedania będzie bez swojego szkoleniowca w kolejnym spotkaniu. A te zaplanowano przy Hallera w sobotę, 29 października o godz. 12.00 z Unią Janikowo.

W przypadku pozostałych drużyn z Pomorza z pełnej puli punktów w 13. kolejce mogli cieszyć się jedynie zawodnicy KP Starogard Gdański, którzy wygrali 1:0 ze Świtem Szczecin. Cenną bramkę zdobył Patryk Moskiewicz w 77. minucie meczu. Bezbramkowym remisem swój mecz wyjazdowy w Szczecinie z rezerwami Pogoni zakończył Stolem Gniewino. Cartusia Kartuzy była tłem dla Polonii Środa Wielkopolska (1:5), a Bałtyk Gdynia nie sprostał Unii Solec Kujawski (2:4).

Na czele tabeli III ligi pozostaje Gedania Gdańsk z dorobkiem 30 punktów. Druga Olimpia Grudziądz ma 27, a trzecia Pogoń II Szczecin 26. KP Starogard Gdański jest szósty z 24 "oczkami". Stolem Gniewino jest 11. (15 punktów), Cartusia Kartuzy 14. (13 punktów), a zawodzący Bałtyk Gdynia ostatni (tylko 3 punkty).

Zawisza Bydgoszcz - Gedania Gdańsk 1:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Bartosz Zalewski (6), 0:2 Filip Sosnowski (36), 1:2 Maciej Koziara (89), 1:3 Mateusz Szymański (90+6)

Zawisza: Mich. Oczkowski - Mat.Oczkowski (46 Żelazo), Urbański, Paliwoda, Nowak (79 Serwach) - Eduardo (46 Sochań), Dahms (46 Mielcarek), Koziara, Rugowski - Falciano (67 Żylski), Okuniewicz

Gedania: Zieliński - Molga, Bąk, Flis - Gorwa, Sumiński (77 Pogorzalski)), Kankowski, Gajewski - Zalewski (90 Szymański), Sosnowski - Duda (90 Apostołowicz)