Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 17godz.
  • 34min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Kolejni pracownicy DPS w Sopocie bez koronawirusa. Testy nie wykazały zakażenia SARS-CoV-2 u przebadanych dotąd 50 osób [20.04.2020]

BB
Personel DPS Sopot i pensjonariusze są profilaktycznie badani na obecność koronawirusa
Personel DPS Sopot i pensjonariusze są profilaktycznie badani na obecność koronawirusa materiały prasowe
W tym tygodniu zostaną wykonane testy dla kolejnych 9 osób z personelu DPS w Sopocie. - Żaden z 50 dotąd wykonanych testów nie wskazał na zakażenie koronawirusem - informuje Izabela Heidrich, rzecznik prasowy UM Sopot. - Pensjonariusze będą również badani z wykorzystaniem testów z Sanepidu.

Władze Sopotu w ubiegłym tygodniu podjęły decyzję o profilaktycznym przebadaniu pracowników Domu Pomocy Społecznej w kurorcie. Stało się tak po tym, jak koronawirusa wykryto u pracownika DPS Polanki w Gdańsku, a następnie okazało się, że zakażeni są również pensjonariusze gdańskiego ośrodka.

- Od samego początku dokładamy wszelkich sił, starań i środków, aby zabezpieczyć pensjonariuszy i personel sopockiego Domu Pomocy Społecznej przed ewentualnym zakażeniem - mówiła wiceprezydent Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim. - Dom już bardziej przypomina twierdzę, ale i tak codziennie martwimy się o zdrowie i życie osób tam przebywających. A przebywa tam obecnie ponad 80 pensjonariuszy i prawie 30 osób z personelu na każdej zmianie.

W trosce o ich bezpieczeństwo, wykorzystując testy, które miasto zakupiło od firmy Invicta, przebadano w czwartek 40 pracowników sopockiego DPS-u. Testy nie wykazały zakażenia koronawirusem.

Czytaj także

W piątek wykonano testy u kolejnych pracowników DPS-u. Wyniki również okazały się ujemne. W tym tygodniu przebadanych zostanie 9 osób z personelu.

Również tym tygodniu testy z Sanepidu zostaną wykonane u podopiecznych DPS-u.

Ustalenia sopockiego sztabu kryzysowego 20.04.2020

Sopockie molo i plaże
W odniesieniu do wytycznych rządowych, w porozumieniu z Gdańskiem i Gdynią zdecydowaliśmy się otworzyć sopockie molo. Jednocześnie informujemy, że będziemy monitorować liczbę osób spacerujących. W przypadku, w którym uznamy, że na molo znajduje się zbyt dużo ludzi, nie wykluczamy ponownego zamknięcia obiektu. Przypominamy o obowiązku zasłaniania twarzy na molo i plażach oraz obowiązku zachowania dystansu.

Przedsiębiorcy
W trosce o zachowanie jak największej liczby miejsc pracy, za II połowę marca i kwiecień umorzyliśmy opłaty za czynsze sopockim przedsiębiorcom i organizacjom pozarządowym na kwotę 471 tys. zł.

Cmentarze
Kaplica na cmentarzu została otwarta. Podczas uroczystości pogrzebowej może w niej przebywać maksymalnie 7 osób, wg przelicznika 1 os na 15 m kw. Obowiązuje nakaz zachowania dystansu i zakrywania twarzy.

Zarząd Dróg i Zieleni
Codziennie rano pracownicy ZDiZ będą kontrolować zabezpieczenia placów zabaw, skate parków i siłowni na świeżym powietrzu.

System syren alarmowych
Nie będą już nadawane komunikaty głosowe z wykorzystaniem miejskiego systemu syren alarmowych. Straż Miejska na bieżąco będzie monitorować sytuację i sprawdzać przestrzeganie rządowych nakazów.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Przypominamy wszystkim mieszkańcom, którzy w tym trudnym czasie potrzebują wsparcia materialnego czy psychologicznego o zgłaszanie się do MOPS w Sopocie.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie: tel. 58 551 17 10, e-mail: mops@mopssopot.

Nowa bakteria nad Bałtykiem

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie