Nie ma chyba miesiąca bez informacji o zmianach w zarządach spółek pod szyldem Energi i Lotosu. Niedawno zaszły kolejne. Michał Bełbot ze stanowiska prezesa Energi Oświetlenie, w wyniku postępowania konkursowego przeszedł na stanowisko prezesa płockiej spółki Energi Logistyka. Z kolei jego kolega z zarządu Energi Oświetlenia, Jaromir Falandysz został wiceprezesem Lotosu Kolej.

Falandysz to były gdański radny Prawa i Sprawiedliwości, Bełbot były radny PiS w Gdyni.

Michał Bełbot prezesem Energi Oświetlenie został w czerwcu 2017 roku. Jaromir Falandysz wiceprezesem tej spółki został rok wcześniej.

Michał Bełbot, rocznik 31 lat. Absolwent IX Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni. Absolwent wydziałów: Prawa i Administracji, Historycznego i Ekonomicznego na Uniwersytecie Gdańskim. Były prezes oddziału Trójmiasto Stowarzyszenia KoLiber oraz były członek władz centralnych organizacji; 7 lat pełnił funkcję radnego dzielnicy. Organizator wielu koncertów, turniejów sportowych i warsztatów dla młodzieży.

Michał Bełbot Przemyslaw Swiderski/Archiwum

Jaromir Falandysz, rocznik 1984 r. jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Studiował psychologię. Był radnym miasta Gdańska szóstej (2010–2014) i siódmej kadencji (2014–2018).

Jaromir Falandysz Karolina Misztal

To kolejne zmiany w spółkach zależnych największych koncernów. Przed Wigilią ze stanowiska zrezygnował prezes Energi Obrót Dariusz Falkiewicz. Miało to związek z informacją jaką pracownik firmy przekazał klientowi w sprawie podwyżek cen energii, twierdząc, że zapewnienia premiera, iż podwyżek nie będzie, to informacje medialne.

Takie tłumaczenia, nie po linii rządu, z pewnością nie spodobały się w Warszawie i jak nieoficjalnie mówi się nie będą to ostatnie zmiany. Obecnie trwa konkurs na zarząd Energi kolejnej kadencji.

Zobacz też: Najważniejsze inwestycje na Pomorzu w 2018 r.

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU: