Edukacja, egzaminy, testy próbne
  TESTY GDAŃSKIEGO WYDAWNICTWA OŚWIATOWEGO

  Przygotuj się z nami do TESTU ÓSMOKLASISTY 2018/2019!

  Rozwiń
  Edukacja, egzaminy, testy próbne
  Zwiń

  Przygotuj się z nami do TESTU ÓSMOKLASISTY 2018/2019!

  Sprawdź, co może pojawić się na egzaminach!

  Kolejne uzupełnienia braków w sieci gdańskich dróg...

  Kolejne uzupełnienia braków w sieci gdańskich dróg rowerowych - nowe inwestycje w Oliwie, na Siedlcach oraz Morenie

  opr. MP

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Kolejne uzupełnienia braków w sieci gdańskich dróg rowerowych - nowe inwestycje w Oliwie, na Siedlcach oraz Morenie
  1/5
  przejdź do galerii

  ©Przemysław Świderski

  Przy okazji budowy tras dla cyklistów, powstaną też nowe chodniki. Potencjalnych wykonawców inwestycji mamy poznać na początku sierpnia, zrealizowane mają zostać one z kolei do listopada tego roku.
  Pierwsza ze ścieżek ma powstać wzdłuż ul. Jaśkowa Dolina na odcinku od Piecewskiej do Rakoczego. Droga będzie miała 140 m długości, nawierzchnia zostanie wykonana z betonu asfaltowego. Oprócz tego w ramach inwestycji powstanie chodnik o długości 140 m oraz murek oporowy na skarpie o dł. 70 m.

  Kolejne udogodnienie dla cyklistów, liczące 35 metrów w formie wyniesienia, powstanie na skrzyżowaniu Kolonia Zręby z ul. Kartuską. Będzie ono podobne do rozwiązania zastosowanego przy skrzyżowaniu Kartuskiej z łącznikiem Zakopiańskiej. Dzięki wyniesieniu chodnika i ścieżki, zwiększy się bezpieczeństwo korzystających ze wspomnianych dróg. W ramach zadania zostanie również przebudowana jezdnia o dł. 50 metrów oraz pojawi się nowy chodnik o dł. 40 m.

  Trzeci odcinek drogi dla rowerzystów pojawi się po zachodniej stronie al. Grunwaldzkiej od ul. Opata J. Rybińskiego do Opackiej. Zwycięzca przetargu zbuduje chodnik o nawierzchni asfaltowej z dopuszczeniem ruchu rowerowego na długości 400 m oraz przebudowę sygnalizacji świetlnej.

  - W ostatnich dniach zakończyła się z kolei budowa trasy rowerowej od Węzła Elbląska wzdłuż ulic Miałki Szlak, Sitowie do granicy Gdańska w rejonie skrzyżowania z ul. Elbląską. Inwestycja obejmowała budowę wydzielonej drogi rowerowej, obiektu mostowego nad Kanałem Rudniki w formie kładki dla rowerów, przejazdu rowerowego przez ul. Tama Pędzichowska wraz z budową progów zwalniających dla pojazdów oraz przebudowę sieci kanalizacji deszczowej, sieci gazowej oraz sieci elektroenergetycznych - informuje Anna Iwanowska, z biura prasowego gdańskiego magistratu

  Przypominamy również, że w czerwcu Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska podpisała umowę z firmą Kruszywo SP.zo.o. na budowę drogi rowerowej o długości ok. 4,4 km na Wyspie Sobieszewskiej. Będzie ona biec wzdłuż ul. Turystycznej i ul. Boguckiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Przegalińską do skrzyżowania z ul. Pohoreckiego. Oprócz ścieżki rowerowej wybudowane zostaną chodniki, perony autobusowe, mury oporowe, a także przebudowane zostaną zjazdy i oświetlenie drogowe.

  Drogi dla cyklistów powstają też obecnie w ramach realizowanej budowy ulicy Nowej Bulońskiej Północnej. Jedna z nich pojawi się na odcinku od Rakoczego do ul. Myśliwskiej po obu stronach jezdni. Natomiast druga powstanie na odcinku od ul. Myśliwskiej do ul. Jabłoniowej na całej długości trasy.

  Najważniejsze wydarzenia ostatnich dni na Pomorzu:


  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo