Kolejna wygrana koszykarek Basketu Gdynia!

Tomasz Sikorski
Picasa
Koszykarki Basketu 90 Gdynia pokonały przed własną publicznością JTC Pomarańczarnię MUKS Poznań 62:47! Podopieczne Katarzyny Dydek odniosły już dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie Tauron Basket Ligi Kobiet.

Pierwsza część spotkania nie zapowiadała takiego obrotu sprawy, bo mecz od początku był bardzo wyrównany i przez długi czas prowadzony pod dyktando poznanianek. To właśnie one po celnych rzutach Agnieszki Skobel, Agnieszki Kaczmarczyk oraz Barbary Skowronek pod koniec pierwszej kwarty wyszły na 5-punktowe prowadzenie.

W drugiej odsłonie MUKS nadal prowadził, ale też cały czas czuł na plecach oddech rywalek, które konsekwentnie starały się odrobić straty. I tuż przed przerwą dopięły swego, bo na dwie sekundy przed zakończeniem drugiej kwarty, po szybkim ataku rzutem za trzy punkty popisała Jelena Skerovic. Dzięki temu trafieniu zespół z Gdyni zszedł do szatni prowadząc 31:29.

Po zmianie stron niemal natychmiast skutecznością błysnęły Paris Johnson oraz Agnieszka Bibrzycka i gdynianki odjechały poznaniakom na kilka punktów. Jak się okazało był to kluczowy moment spotkania, ponieważ od tego momentu miejscowe nie oddały już inicjatywy.

Basket 90 Gdynia - JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań 62:47 (17:19, 14:10, 14:12, 17:6)

Basket: Johnson 18, Skretovic 12, A. Bibrzycka 11, Kotnis 8, Troina 6, Suknarowska 3, Podgórna 2, Rembiszewska 2, M. Bibrzycka 0.

MUKS: Skobel 11, Idziorek 9, Kaczmarczyk 8, Skowronek 6, Drop 5, Dziwińska 2, Durak 2, Siemienias 2, Puc 2, Gertchen 0.