Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kolędowanie z Arką Noego w szczytnym celu. Podczas koncertu w Gdańsku można było wesprzeć pierwsze na Litwie hospicjum dla dzieci

Agnieszka Kamińska
Agnieszka Kamińska
W sobotę 9.01.2021 r. w kościele pw. Chrystusa Króla w Gdańsku odbył się koncert, zorganizowany przez Muzeum II Wojny Światowej. Można było posłuchać kolęd w wykonaniu Arki Noego. Cel przedsięwzięcia był szczytny. Widzowie mogli wesprzeć „Most do Nieba”, czyli pierwsze hospicjum dla dzieci na Litwie.

Koncert Arki Noego w kościele pw. Chrystusa Króla w Gdańsku 9.01.2021

Koncert był odpowiedzią na apel siostry Michaeli Rak, założycielki Hospicjum im. św. Kamila w Gorzowie Wlkp. oraz Hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie.

- Kilka lat temu do wileńskiego hospicjum przyszła mama, która za rękę trzymała słabiutkiego chłopczyka. Patrząc mi w oczy, powiedział: „Mam raka. Pomożesz mi?”, i zaczął płakać. Wzięłam go na kolana, przytuliłam i też płakałam. Obiecałam: „Pomogę ci” – opowiada siostra Michaela Rak, która na wielokrotne i uporczywe prośby litewskich lekarzy, przy wsparciu Fundacji Aniołów Miłosierdzia, podjęła się budowy „Mostu do Nieba”.

"Most do nieba"

Występ Arki Noego był prośbą o pomoc w tej wyjątkowej misji. Koncert zainicjował dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Karol Nawrocki, który jako organizator, również w imieniu partnerów wydarzenia, przywitał wszystkich widzów.

- Jesteśmy wszędzie tam, gdzie można mówić o historii, gdzie można mówić o walce o najważniejsze dla Polaków wartości, ale też o złu, które płynie z przemocy systemów totalitarnych. Dlatego dzisiaj jesteśmy w parafii pw. Chrystusa Króla w Gdańsku, którą tworzył bł. Ks. Franciszek Rogaczewski. To właśnie to miejsce było ostoją polskości dla Polaków mieszkających w Wolnym Mieście Gdańsku. Jesteśmy zawsze tam, gdzie można wyciągnąć rękę do drugiego człowieka, gdzie można pomóc drugiemu człowiekowi. A jak wiemy, cierpienie dzieci od czasów antycznych, przynajmniej od mądrości Salomona, jest tym, co wzbudza nieoczekiwane, nieporównywalne emocje z niczym innym - podkreślał dr Karol Nawrocki.

- Dlatego „Most do Nieba” jest tą inicjatywą, która z całą pewnością zyskuje i zyska w przyszłości wsparcie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. „Most do Nieba”, czyli miejsce, które w błogości, bezpieczeństwie i w spokoju pozwoli naszym małym bohaterom czekać na powrót do domu Ojca. To dzisiejsze spotkanie jest nie tylko inauguracją, ale także deklaracją naszej gotowości do niesienia pomocy pierwszemu hospicjum dla dzieci na Litwie - mówił dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Kolędowanie z Arką Noego w szczytnym celu. Podczas koncertu ...

Arka Noego to zespół dziecięcy prowadzony przez Roberta „Litzę” Friedricha. Początki działalności zespołu to rok 1999 i współpraca z dziecięcym programem „Ziarno” emitowanym w TVP1. W skład zespołu zaangażowanych było wielu uznanych polskich muzyków wraz ze swoimi dziećmi: Marcin Pospieszalski, Mateusz Pospieszalski. Dariusz Malejonek, Joszko Broda, Maciej Starosta, Piotr Żyżelewicz, Mazzol. Podczas koncertu można było usłyszeć między innymi kolędy: Świeć Gwiazdeczko, Gdy śliczna Panna, Gore gwiazda Jezusowi, Chojka, Dlaczego dzisiaj.

Informacje na temat „Mostu do Nieba”, w tym także szczegóły dotyczące udzielenia pomocy można odnaleźć na stronie
Most do nieba

Ci, którzy nie mieli możliwości zobaczenia koncertu, mogą to zrobić dzięki profilowi facebookowemu >>> TUTAJ.

Koncert był transmitowany również na antenie TVP3 Gdańsk.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki