Koalicja pomoże w porozumieniu

  Koalicja pomoże w porozumieniu

  Katarzyna Szcześniak

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Osoby potrzebujące pomocy prawnej oraz rodziny, w których występują konflikty, mogą bezpłatnie skorzystać z porad prawnych, a także uczestniczyć w spotkaniach z mediatorem. On pomoże porozumieć się obu stronom konfliktu.
  Wszystko to dzięki projektowi "Koalicja Gdańska dla lepszego życia", realizowanemu z dotacji Urzędu Miejskiego od października do grudnia. W programie biorą udział cztery organizacje zajmujące się pomocą osobom w kryzysie: Stowarzyszenie Współpracy Kobiet NEWW-Polska, Demokratyczna Unia Kobiet, Centrum Interwencji Kryzysowej PCK i Stowarzyszenie Samopomocy "Krąg".

  - Dzięki tej współpracy osoby, które trafią do jednej z organizacji, będą informowane o formach pomocy świadczonych przez pozostałe - mówi Anna Jagusiak, koordynator projektu.
  - Jako że zajmujemy się podobnymi sprawami, takimi jak przemoc w rodzinie, konflikty, sytuacje kryzysowe, będzie nam łatwiej współpracować, a osoby, które się do nas zgłoszą, otrzymają kompleksowe wsparcie.

  Głównym zadaniem projektu jest przeprowadzanie mediacji - np. między małżeństwem, partnerami, a nawet całymi rodzinami, w których rozgrywają się konflikty, a z którymi osoby w nich uczestniczące nie potrafią sobie poradzić. - Mediator jest osobą bezstronną, nie ocenia ani osób, ani ich zachowań - tłumaczy Jagusiak. - Ułatwia proces porozumienia się między stronami.

  Aby zapisać się na bezpłatne mediacje, wystarczy zadzwonić pod nr tel. 058 344 97 50 w dni powszednie w godz. 10-16 lub napisać e-maila na adres: jagusiak@neww.org.pl.

  Ważne adresy


  - Stowarzyszenie Współpracy Kobiet NEWW-Polska, ul. Miszewskiego 17 p.100, tel. 058 344 97 50
  - Demokratyczna Unia Kobiet, ul. Miszewskiego 17 p. 201, tel. 058 345 50 16
  - Centrum Interwencji Kryzysowej PCK, plac ks. Gustkowicza 13, tel. 058 511 01 21, 511 01 22 (całą dobę)
  - Stowarzyszenie Samopomocy Krąg, ul. Olszyńska 41, tel. 058 301 92 62

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo