Klasa okręgowa. W derbach gminy Kęty Zgoda Malec przegrała z Hejnałem. Pieczęć na wygranej postawił debiutant Mikołaj Herzyk

Jerzy Zaborski
W derbach gminy Kęty piłkarskiej okręgówki zachodniej Małopolski Zgoda Malec przegrała u siebie z Hejnałem Kęty. Pieczęć na wygranej kęczan postawił debiutujący w seniorach 17-letni Mikołaj Herzyk.

W pierwszej połowie kęczanie szybko chcieli otworzyć wynik. Brakowało im jednak skuteczności. Mogli zostać skarceni, bo po strzale Krzysztofa Chwieruta piłka minimalnie minęła dalszy słupek.

W odpowiedzi kęczanie zdobyli prowadzenie po strzale Przemysława Dudzica.

Po zmianie stron przyjezdni mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku. Sam Przemysław Dudzic miał dwie okazje. Nawet z bliska nie znalazł sposobu na Dawida Nowowiejskiego.

Piłkarska klasa okręgowa zachodniej Małopolski; Zgoda Malec - Hejnał Kęty 0:2

Dopiero akcja lewą stronę Mikołaja Herzyka, który – płaskim strzałem w dalszy róg – postawił pieczęć na wygranej kęczan.

- Zamiast w derbach walczyć na całego, to najwyraźniej byliśmy spięci, nie potrafiąc pokazać tego, co potrafimy – żałował po meczu Mateusz Kowalski, pomocnik Zgody.

- Chyba nie można sobie wymarzyć lepszego debiutu, żeby wejść na ostatnie 20 minut meczu na boisko i strzelić gola – cieszył się 17-letni Mikołaj Herzyk.

ZGODA MALEC – HEJNAŁ KĘTY 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 P. Dudzic 30, 0:2 Herzyk 87.

ZGODA: Nowowiejski – Sporysz, Flisek, S. Drebszok, Łukasik – Oczkowski (78 Filip), Sitarz (57 Niedziela), Chwierut (57 Sokół), Mąsior – Kowalski (80 Kuwik), R. Drebszok (57 D. Płonka).

HEJNAŁ: Wielgus – Białek, J. Januszyk (88 Gardyński), Karpiński, Handy (70 Herzyk) – Wojtyłko, Majdak, Preisner, Śleziak – Rzepa, P. Dudzic.

Sędziował: WITOLD ROMANOWSKI (WADOWICE). ŻÓŁTE KARTKI: Oczkowski – J. Januszyk, Białek. Widzów: 250.

W innych meczach 26. kolejki:

Polonia Luszowice – Gorzów 0:1

Górnik Brzeszcze – Zgoda Byczyna-Jaworzno 1:1 (1:1); bramki: Hankus 20 - P. Duda 33.

Żuraw Krzeszów – Babia Góra Sucha Beskidzka 0:1 (0:1); bramka: Stróżak 14.

LKS Bobrek – Naroże Juszczyn 1:0 (0:0); bramka: Krawczyk 64.

Victoria 1918 Jaworzno – Halniak Targanice 3:0 (2:0); bramki: Kowalik 24 i 83, Mendela 35.

Nadwiślanin Gromiec – Rajsko 0:1 (0:0); bramka: A. Ryś 63.

Olimpia Chocznia – Brzezina Osiek 3:2 (2:1)