Klasa o profilu straży miejskiej powstanie w IV LO w Gdańsku

aniz
SM Gdańsk
W IV LO w Gdańsku powstanie klasa mundurowa o profilu straży miejskiej. Będzie to pierwsza klasa o takim profilu w Polsce.

Porozumienie przewiduje między innymi, że funkcjonariusze poprowadzą tygodniowo co najmniej dwie godziny zajęć teoretycznych i praktycznych. Będą też zapraszać uczniów klasy do udziału w różnych imprezach i uroczystościach, organizowanych przez formację. Straż Miejska udzieli szkole wszelkiej pomocy, by zajęcia mundurowe były realizowane w sposób profesjonalny i atrakcyjny: zapewni materiały i pomoce dydaktyczne na wybrane lekcje.

IV LO to szkoła, która ma już klasy mundurowe: policji i straży granicznej. Od tygodnia mamy też porozumienie w sprawie utworzenia klasy penitencjarnej. Dla nas jest bardzo ważne, aby również służba, jaką na co dzień pełnią strażnicy miejscy, miała swoje odzwierciedlenie w takim liceum – mówił zastępca prezydenta Gdańska Piotr Kowalczuk.Patrzymy przez pryzmat tego, co robią funkcjonariusze dla miasta. Jest to ogrom pracy, którą podejmują codziennie, aby mieszkańcy czuli się lepiej i bezpieczniej, by mieszkali w czystym i przyjaznym mieście. Takie idee i takie cechy chcemy zaszczepić w młodych ludziach – powiedział Piotr Kowalczuk.

Jesteśmy bardzo zainteresowani aktywnością uczniów w zdobywaniu wiedzy zarówno z zakresu organizacji i zapewnienia bezpieczeństwa, jak również prawa lokalnego. Nasi uczniowie to mieszkańcy Gdańska. Powinni znać miejscowe przepisy – podkreślała Dyrektor IV LO Elżbieta Januszewska. Dodała, że w programie nauczania pojawią się między innymi innowacje psychologiczne, będzie mowa o pracy w trudnych warunkach i w stresie, przewidziano również zajęcia praktyczne. Lekcje będą realizowane zarówno przez funkcjonariuszy straży miejskiej, jak też przez naszych nauczycieli. Pedagodzy jednogłośnie zaakceptowali ten pomysł. Jesteśmy bardzo nowatorscy, nie boimy się podejmowania trudnych kroków – mówiła Elżbieta Januszewska.

Komendant Straży Miejskiej w Gdańsku Leszek Walczak liczy, że współpraca z IV LO będzie kolejnym krokiem w kierunku rozwijania społeczeństwa obywatelskiego i że przełoży się na poprawę bezpieczeństwa w mieście. Uczniowie będą mieli kontakt z prawem, poznają elementy budowania porządku publicznego i bezpieczeństwa. Nie boimy się sięgać po nowe rozwiązania. Straż miejska musi się zmieniać, jesteśmy zainteresowani tworzeniem nowoczesnej formacji – podkreślił Leszek Walczak.

Postaramy się nie zawieść i mam nadzieję, że wspólnie wykształcimy absolwentów na miarę naszego miasta Gdańska – dodała dyrektor Elżbieta Januszewska.

Naukę w nowej klasie uczniowie powinni zacząć już od września.

Treści, za które warto zapłacić!
REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

Najnowsze informacje dot. koronawirusa

Wideo

Materiał oryginalny:

Komentarze 40

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

s
strażnik miejski

Zastanawiam się skąd tyle nienawiści do ciężkiej pracy ludzi, którzy dbają o porządek w naszym mieście . Zapraszam do Straży chętnie pokażę co robimy. Pozdrawiam.

k
kri

To chyba żart

S
Sanno

Rozumiem ze zamiast egzaminu gimnazjalnego wystarczy napisac egzamin na zostanie policjantem jezeli sie nie zda jest sie przyjetym

G
Gość

Lekcja 1sza - Jak wyłudzać pieniądze z fotoradarów.... :)

S
Strażak

TO NIE SĄ STRAŻACY !

S
Seb

Rekietierzy zwani dla niepoznaki windykatorami,
Alfonsi ci z kolei zwani zarządcami lokali rozrywkowych,
Prostytutki, czyli ratowniczki zdrowia seksualnego,
"Białe kołnierzyki", czyli jak w majestacie prawa ukraść kasę publiczną,
no i jeszcze doliniarze oraz np. szopenfeldziarze, ostatnie przydatne teraz, przy tylu galeriach handlowych no o jeszcze kilka podobnych.

a
antypis

z szacunku do orzełka na tej czapce strażnika wiejskiego!!!

M
MCR

WF 10%(spacery bez celu), plastyka 30%(kamuflowanie fotoradarów), ZPT 20%(zakładanie blokad), j.polski 10%(czytanie lub pisanie), podstawy matematyki 10%(dodawanie lub odejmowanie), edukacja seksualna 20% (prawa mniejszości) . Lekcje 15minutowe, przerwy 30minutowe w celu zapewnienia możliwości przepisania notatek od kolegi. W programie przewidziano też zajęcia fakultatywne: spanie w aucie, straszenie uczniów młodszych roczników itp..

k
kiko

Strasz miejska nie pomoże w tych problemach, nie mam złudzeń. Próbowałem, nie reagują, odsyłają do policji. Darmozjady, szkodniki.

Z
ZAJDEK

Poniedziałek 8-15- Zajęcia teoretyczne w klasach (Zapoznanie się z budową fotoradu, poznanie dostępnych modeli i instrukcji obsługi)

Wtorek 8-15 Zajęcia praktyczne (Zajęcia w terenie z praktycznej obsługi fotoradaru)

Środa 8-15 Zajęcia teoretyczne w klasach (Szkolenie z zakresu obróbki zdjęc i sporządzanania wezwań)

Czwartek 8-15 Zajęcia praktyczne (Zajęcia praktyczne na Komendzie. Praktyczna nauka pracy biurowej strażnika)

Piątek 8-15 Zajęcia teoretyczno- praktyczne w klasach (Wystawianie mandatów, sporządzanie wniosków do sądu)

K
Kapitan Bonk

Leczcie się.

Z
Zatorzak

To nie jest autoreklama.... jestem niezależny. A na dzięki tej stronie bardzo dużo się dowiedziałem o "strażakach miejskich". Wejdź tam zaksa i poczytaj sobie to się przekonasz

z
zaksa

Autoreklama haha anuluj mandat no tak

M
Mirek

Intelektu nie trzeba

M
Max

1.Staz miejska to nie słuzba mundurowa!!!
2.Strażnik to nie funkcjonariusz tylko cieć!
3.Kazdy wie ze straznikami zostaja Ci co sa za g***** na policjanta :)

Dodaj ogłoszenie