Kierowco! Parkuj i płać

  Kierowco! Parkuj i płać

  Szymon Szadurski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Jeszcze nawet nie rozpisano przetargu na obsługę systemu płatnego parkowania w centrum Gdyni, a do gdyńskiego magistratu już zgłaszają się firmy chętne nie tylko do zorganizowania sieci parkometrów w Śródmieściu, lecz także do odholowywania nieprawidłowo parkujących samochodów.
  Oznacza to, że dla kierowców, notorycznie łamiących przepisy i stawiających swoje auta w niedozwolonych miejscach, mogą już w przyszłym roku nastać ciężkie czasy. Co prawda władze Gdyni deklarują, że od razu po wprowadzeniu systemu płatnego parkowania z opcji odholowywania samochodów nie skorzystają.

  Będą się jednak sytuacji przyglądać i jeśli okaże się, że kierowcy, chcący uniknąć opłat, zastawiają podwórka, wjazdy, dewastują trawniki, podpisanie umowy z firmą wywożącą auta jest możliwe. Gdyby tak się stało, Gdynia byłaby pierwszym miastem w Polsce, które zdecydowało się na takie rozwiązanie.

  Jacek Oskarbski, naczelnik Wydziału Inżynierii Ruchu Urzędu Miasta Gdyni, mówi, że podobne metody są z powodzeniem stosowane w miastach krajów Europy Zachodniej.
  - Z technicznego i prawnego punktu widzenia zorganizowanie takiego systemu byłoby możliwe - twierdzi Oskarbski.
  1 3 4 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo