Kiedy rektor był studentem...

  Kiedy rektor był studentem...

  Zdjęcie autora materiału

  Polska

  Dziś na naszą ankietę odpowiada Henryk Krawczyk, w latach 1964-69 student Wydziału Elektroniki Politechniki Gdańskiej, obecnie rektor uczelni
  Gdzie student mieszkał: z rodzicami, na stancji czy w akademiku?
  Mieszkałem w domu rodzinnym. Mama zmarła jeszcze przed moją maturą, opiekował się mną tylko ojciec, który nie był rygorystą. Nie zazdrościłem więc mieszkańcom akademika, sam mogąc żyć na luzie.
  Z czego student się utrzymywał: z pomocy rodziców, stypendium czy pracy dodatkowej?
  Finansowo wspierał mnie ojciec. Jednak utrzymywałem się głównie z korepetycji z matematyki i pracy w Techno Servisie. Pracowaliśmy z kolegami fizycznie, przede wszystkim w stoczni. A udzielanie korepetycji miało jeszcze jeden walor - przychodziły ładne dziewczyny. Część z nich trafiła później na mój wydział już jako studentki.
  Jak student spędzał wolny czas: uprawiając sport, w bibliotece czy na dyskotece?

  Wolny czas poświęcałem przede wszystkim turystyce. Uwielbiałem rajdy, a najchętniej wyruszałem w góry. Często chadzałem też do Kwadratowej, Medyka i Żaka, w którym zresztą poznałem moją przyszłą żonę, Alicję, ówczesną studentkę Akademii Medycznej. Szczęśliwie Alicja wciąż jest moją żoną, mamy trzy córki.
  Jak student wspomina swojego rektora?
  Rektora? Nie miałem żadnych kontaktów z rektorem ani nawet dziekanem. Na oczy ich nie widziałem, o rozmowie nie było mowy. Studia przeżyłem po prostu bezproblemowo.
  Najgorszy egzamin studenta?
  Właściwie trudno wybrać. Wspomnę dwa. Pierwszy, miernictwo u prof. Romana Zimmermanna, który wymagał przyswojenia ogromu materiału pamięciowego. Drugi, ekonomia polityczna - jedyny egzamin, jaki oblałem w czasie całych studiów...
  Dlaczego?
  Z uwagi na niezrozumienie zasad gospodarki socjalistycznej.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo