KGW, pamiętajcie, że trzeba wydać i rozliczyć pieniądze otrzymane z ARiMR w 2019 roku

AGW
Jeśli koło gospodyń wiejskich nie wykorzysta pieniędzy, jakie dostało w 2019 roku w ramach dotacji z ARiMR, będzie musiało te fundusze oddać. Dlatego warto pilnować terminów, które przypominamy.

Wszystkie przyznane w tym roku pieniądze, KGW musi wykorzystać do końca 2019 (31 grudnia). Potem z wydatków trzeba się rozliczyć. Na to koło gospodyń wiejskich ma czas do 31 stycznia 2020 roku. Obowiązek rozliczenia przyznanej w 2019 r. pomocy, czyli złożenia sprawozdania z wydatkowania pomocy wynika z rozporządzenia.

"W myśl § 4 ust 2 w/w rozporządzenia, w przypadku stwierdzenia niewykorzystania pomocy, wykorzystania pomocy niezgodnie z przeznaczeniem, pobrania pomocy nienależnie lub w nadmiernej wysokości lub niewykonania zobowiązań, o których mowa w § 2 ust. 5 pkt 1 i 2 tego rozporządzenia, wypłacona pomoc podlega zwrotowi w całości lub części".

Koła mogły ubiegać się o dotacje z budżetu państwa od 7 maja do 31 października 2019 r. Do ARiMR wpłynęło w tym czasie 8 606 wniosków na łączną kwotę 29 755 000 zł. Zarezerwowana pula pieniędzy wynosiła 40 mln zł.

To, ile dane KGW dostanie pieniędzy, zależało od liczby członków:

  • 3 tys. zł – dla koła liczącego nie więcej niż 30 członków,
  • 4 tys. zł – jeśli koło liczyło od 31 do 75 członków i
  • 5 tys. zł - w przypadku, gdy koło tworzyło ponad 75 osób.

_________________________
Agro Pomorska odc. 83

Wideo

Materiał oryginalny: KGW, pamiętajcie, że trzeba wydać i rozliczyć pieniądze otrzymane z ARiMR w 2019 roku - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie