Kevin Friesenbichler z Lechii Gdańsk strzela dla reprezentacji Austrii

Kevin Friesenbichler
Kevin Friesenbichler Tomasz Bołt/Polskapresse
Kevin Friesenbicher, napastnik Lechii Gdańsk, strzelił dwa gole dla reprezentacji Austrii U-21 w meczu z Czechami.

Friesenbichler nie znajduje uznania w oczach trenera Tomasza Untona i w zespole Lechii Gdańsk jest zawodnikiem rezerwowym, który z ławki wchodzi na boisko w drugiej połowie. Tymczasem w młodzieżowej reprezentacji Austrii radzi sobie doskonale, choć ostatni mecz też zaczął na rezerwie. W meczu z Czechami, w Turnieju Czterech Narodów na Cyprze, na boisku pojawił się od początku drugiej połowy. Friesenbichler strzelił dwa gole, w tym jednego z rzutu karnego i Austriacy wygrali z Czechami 4:2.

W drugim turniejowym spotkaniu Szwecja zremisowała z Cyprem 1:1, ale zwyciężyła w rzutach karnych. We wtorek, w finale turnieju, Austria zagra ze Szwecją.