MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kępa Redłowska: Mieszkańcy oburzeni budową Willi Ułańskiej

Szymon Szadurski
Drzewa przy ul. Huzarskiej i Ułańskiej wycięto, budowa trwa w najlepsze
Drzewa przy ul. Huzarskiej i Ułańskiej wycięto, budowa trwa w najlepsze Tomasz Bołt
Teren zieleni krajobrazowo-ekologicznej, łąki, zadrzewienia - tak w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gdyni zakwalifikowano grunt przy rezerwacie Kępa Redłowska, na którym trwa właśnie budowa Willi Ułańskiej. Mimo to inwestor uzyskał pozwolenie na budowę wielorodzinnego budynku.

Okoliczni mieszkańcy są oburzeni, o ich protestach pisaliśmy w piątkowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego". - Aby na ul. Huzarską mogły wjechać koparki, wycięto kilkaset drzew - mówi Zbigniew Markowski, sąsiad inwestycji.

Urzędnicy tłumaczą jednak, iż musieli wydać inwestorowi pozwolenie na budowę, bowiem spełnił on wszystkie, określone w przepisach warunki.

- Niestety, według ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym zapisy w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania nie są traktowane jak prawo lokalne - mówi Marek Stępa, wiceprezydent Gdyni. - Nie możemy zablokować inwestycji tylko ze względu na niezgodność zamierzeń inwestora ze studium i odmówić ustalenia warunków zabudowy. Decyzję taką uchyliłoby Samorządowe Kolegium Odwoławcze.

Podstawą do odmowy ustalenia warunków zabudowy może być natomiast niezgodność z zapisami planu zagospodarowania. - Jednak dla okolic ul. Huzarskiej nie został on jeszcze uchwalony - przyznaje Stępa. - Najszybciej, jak tylko się da, przystąpimy do procedury planistycznej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki