Edukacja, egzaminy, testy próbne
  TESTY GDAŃSKIEGO WYDAWNICTWA OŚWIATOWEGO

  Przygotuj się z nami do TESTU ÓSMOKLASISTY 2018/2019!

  Rozwiń
  Edukacja, egzaminy, testy próbne
  Zwiń

  Przygotuj się z nami do TESTU ÓSMOKLASISTY 2018/2019!

  Sprawdź, co może pojawić się na egzaminach!

  Każdy ręczył na własny rachunek, PO na pewno zajmie...

  Każdy ręczył na własny rachunek, PO na pewno zajmie stanowisko

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Z Tadeuszem Aziewiczem, posłem Platformy Obywatelskiej i wiceszefem tej partii na Pomorzu, rozmawia Piotr Weltrowski
  Gdański sąd wydał decyzję o odrzuceniu wniosku prokuratury w sprawie aresztu dla Jacka Karnowskiego, jak Pan to skomentuje?
  Sąd uznał, że dalsze przetrzymywanie Jacka Karnowskiego nie jest potrzebne. Żyjemy w państwie prawa, gdzie obowiązuje niezawisłość sądów. Nie mam podstaw, aby w nią wątpić. Praktycznie więc, nie ma co w tej sprawie komentować, tym bardziej iż większość informacji, które docierają i docierały do mnie w tej sprawie, to tylko doniesienia medialne.

  Niektórzy, komentując decyzję sądu, mówią o tym, iż udowodniła ona to, że sąd nie poddaje się politycznym czy medialnym naciskom, inni zgoła przeciwnie twierdzą, iż na decyzję w tej sprawie ogromny wpływ mogły mieć poręczenia wysłane do sądu m.in. przez polityków Platformy. Myśli Pan, że mogły one rzeczywiście wpłynąć na decyzję sądu?

  Myślę, że na decyzję sądu wpłynęły tylko i wyłącznie względy merytoryczne i została ona podjęta bez żadnej presji. Wątpiąc w niezawisłość sądu, wątpiłbym w cały system prawny naszego państwa.

  Niemniej jednak, wielu polityków Platformy poręczyło za Karnowskiego. Kilka miesięcy temu przestał być on członkiem PO właśnie przez to, iż zawisł nad nim cień korupcyjnych oskarżeń. Nie ma tu pewnego zgrzytu?
  Z tego, co wiem, to nie było w Platformie żadnej akcji zbierania podpisów pod poręczeniami za prezydenta Sopotu. Jeżeli ktoś takie poręczenie podpisał, to zrobił to na własny rachunek i we własnym zakresie. Ja na przykład tego nie uczyniłem. Nikt mnie o to nie prosił, a samemu uznałem, iż nie ma potrzeby, aby to czynić.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo