Kaszuby. "Pomerania" bez redaktor naczelnej

Alicja ZielińskaZaktualizowano 
Pogłoski, że pismo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, "Pomerania", będzie miało innego redaktora naczelnego, potwierdziły się. Podczas posiedzenia Rady Naczelnej ZKP w Wieżycy z funkcji tej odwołano Iwonę Joć. Nad miesięcznikiem będzie tymczasowo czuwał Edmund Szczesiak.

Sytuacji nie chce komentować prezes ZKP Artur Jabłoński. - To są wewnętrzne sprawy zrzeszenia - powiedział.

- Trwają rozmowy o oczekiwaniach zrzeszenia wobec pisma, a potem dopiero zastanowimy się, kto może je realizować, będąc redaktorem naczelnym.

Miesięcznik "Pomerania" jest organem ZKP i dlatego, jak mówią zrzeszeńcy, na jego łamach powinno się odzwierciedlać przede wszystkim działalność Zarządu Głównego, jak i poszczególnych oddziałów, informować o ważnych decyzjach, poczynaniach, wydarzeniach. A tego prawdopodobnie zabrakło. Na decyzję o odwołaniu miały też wpływ zaniedbania w realizacji projektu grantowego "Pomeranii".

- Ogólnie mówiąc, stracono zaufanie do osoby prowadzącej - stwierdza Eugeniusz Pryczkowski, działacz kaszubski. - W miesięczniku zaczęły pojawiać się także artykuły, uderzające w ludzi kreujących wizerunek zrzeszenia, a "Pomerania", będąc organem zrzeszenia, nie może w nie uderzać! Dla mnie istotne jest, co w "Pomeranii" się znajduje.

- Trudno się ustosunkować do sprawy, kiedy główna część zarzutów została przedstawiona bardzo ogólnie, bez podania przykładów, podczas obrad Rady Naczelnej, która powołuje i odwołuje redaktora naczelnego "Pomeranii" - powiedziała krótko Iwona Joć.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie