Kaszubia remisuje w dwóch sparingach

Udostępnij:

Kaszubia Kościerzyna ma za sobą kolejne dwa mecze sparingowym. W pierwszym nasz zespół zmierzył się z Cartusią Kartuzy, natomiast w drugim podejmował Gedanię Gdańsk.

Pierwszy mecz został rozegrany w Kartuzach. Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze w 31 minucie meczu. Pomimo wielu prób kościerskiemu klubowi nie udało się wyrównać w pierwszej części spotkania. Po zmianie stron do remisu doprowadził Filip Bobowski. Kolejną bramkę dla biało-bordowych zdobył Frankowski, zawodnik, który był testowany przez kościerską drużynę. Gospodarze kilka minut później zdobyli drugiego gola z rzutu karnego. W 70 minucie spotkania zawodnicy kartuskiego zespołu mogli się cieszyć z trzeciej bramki. Kaszubia jednak nie poddawała się i szturmowała bramkę kartuskiej reprezentacji. To przyniosło skutek w końcowej fazie spotkania. Po wrzutce Szymona Rychlowskiego w pole karne, zawodnik Cartusii umieścił futbolówkę we własnej bramce.

Wynikiem 3:3 zakończyło się spotkanie w Kartuzach. Takim samym rezultatem zakończyła się rywalizacja Kaszubii na własnym terenie z zespołem Gedani Gdańsk. Początek meczu nie był zbyt optymistyczny dla naszej drużyny. Pierwszą bramkę w pierwszej części meczu zdobyli przyjezdni. Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie, ponownie z gola radowali się zawodnicy gdańskiego zespołu. Utrata dwóch bramek podziałała, jak zimny prysznic na zawodników Kaszubii. Dzięki pełnej mobilizacji drużyna Tomasza Bąkowskiego w kolejnych minutach zaaplikowała Gedani aż trzy bramki. Niestety, w końcowej fazie meczu gdański zespół doprowadził do remisu. Ostatni sparing Kaszubia rozegra jutro w Gdańsku, a jej przeciwnikiem będzie ekipa Lechii II.