Kasoterminale - kolejna zabawka czy detaliczny must have?

Materiał informacyjny
Udostępnij:
Szeroki wachlarz narzędzi porządkujących pracę w handlu detalicznym cieszy. Nowoczesne rozwiązania ułatwiają i przyspieszają pracę, ale przede wszystkim pozwalają na optymalizację kosztów i maksymalizację zysków naszego sklepu. Rozbudowane programy przerażają jednak ceną, a wybór spośród setek mniejszych rozwiązań przyprawia nas o zawrót głowy. Jak więc wybrać odpowiednie narzędzia, aby nie przepłacać, ale przede wszystkim, aby nam pomagały, zamiast dokładać pracy? Odpowiedzią może być kasoterminal, czyli urządzenie integrujące funkcje kasy fiskalnej i terminala do obsługi płatności bezgotówkowych.

Płatności kartą to konieczność w dzisiejszych czasach.

Jak podaje Idea Bank, przedsiębiorcy, którzy akceptują jedynie płatność gotówką, tracą ok. 30 proc. klientów i 40 proc. możliwych dochodów. Nie wprowadzają oni jednak zmian z obawy przed kolejnymi kosztami.

Nic dziwnego więc, że kasoterminale podbijają polski rynek handlu detalicznego. iPOS jest najtańszym z dostępnych systemów fiskalno-płatniczych:

  • nie wymaga stałej dzierżawy terminala (jest sprzedawany na własność),
  • w finansowaniu pomaga program Polska Bezgotówkowa,
  • koszty transakcji są dla właścicieli sklepów niższe niż w wypadku wielu umów na dzierżawę terminali.

To, co okazuje się jednak największą korzyścią, to możliwość rezygnacji z części tzw. papierologii. Kasoterminal drukuje faktury bez konieczności sporządzania ich dopiero po wystawieniu paragonu w innym systemie. Co więcej, ma wbudowany moduł pobierania danych do faktury bezpośrednio z bazy REGON.

iPOS rejestruje też zwroty poprzez odszukanie transakcji w systemie i wydruk protokołu zwrotu wraz z kopią paragonu dla klienta. To kolejny oddech dla naszych mocno zapracowanych drukarek i wysłużonych zeszytów ze skserowanymi paragonami.

Do tej pory mogły sobie pozwolić na to głównie duże sieci detaliczne ze względu na wysokie koszty rozbudowanych narzędzi. Teraz podobne funkcje stały się dostępne dla właścicieli nawet najmniejszych sklepików. Brak długoterminowych umów sprawia, że z kasoterminali mogą korzystać nawet działający sezonowo sklepikarze.

Kasoterminal, czyli mobilność, która jest w cenie

iPOS nie zostawia szczęśliwych nabywców jedynie z pakietem wygodnych funkcji kasoterminala. Twórcy postanowili wzbogacić urządzenie o online’ową platformę do zarządzania sprzedażą. Wszystko przez ogromną potrzebę mobilności.

Mobilność. To słowo odmieniamy przez wszystkie przypadki na każdym kroku. Coraz częściej szukamy również podobnej wygody przy prowadzeniu własnego biznesu. Bez względu na to, czy pracę zdalną chcemy wykonywać sami, czy sporadycznie potrzebują tego nasi pracownicy, powinniśmy być przygotowani na taką ewentualność.

Taką możliwość daje właśnie platforma obsługująca sprzedaż z kasoterminali. To, że jest rozbudowana o wersję na telefon i tablet, tylko ułatwia pracę z każdego miejsca na świecie. Dynamicznie możemy reagować na stany magazynowe, zmieniać ceny w kilku oddziałach, nie prosząc o pomoc programisty. To również ważne w sezonie urlopowym, kiedy każda osoba, która ma dostęp do platformy, może bez problemu wprowadzić nową politykę rabatową dokładnie wtedy, kiedy pojawi się taka potrzeba.

Taka platforma może również pomóc rozliczać pracowników oraz w porę reagować, jeżeli istnieje zagrożenie, że nie zrealizują założonych planów. Z dużym optymizmem patrzymy na tanie i nowoczesne narzędzia, które pomagają nam dostosowywać się do sytuacji na bieżąco, zamiast liczyć straty dopiero po nieudanym miesiącu.

Kasoterminal — oszczędność w pakiecie

Pakietowość zawsze się opłaca. Nie mówimy tu tylko o kwestiach finansowych. W codziennej pracy każdego detalisty ważna jest sprawna obsługa klienta, działający i kompatybilny sprzęt oraz idealnie współgrające aplikacje.

Każdy błąd systemu może kosztować nas utratę klienta lub nawet kilku. Idea Bank, który od 8 lat wspiera małe i mikroprzedsiębiorstwa, do każdego konta, również Konta z Kasoterminalem, oferuje bezpłatnie usługę Idea Cloud.

Bankowość internetowa, w której można nowocześnie i bezpiecznie zarządzać finansami swojej firmy, a także korzystać z usługi umożliwiającej bezpłatne wystawianie dowolnej liczby faktur, to niewątpliwy atut, ale to tak naprawdę dopiero początek szeregu usprawnień w dysponowaniu środkami firmy.

Aplikacja pozwala nam między innymi na korzystanie z internetowego kantoru, przechowywanie najważniejszych dokumentów w online’owym sejfie, tak aby nie trafiły w niepowołane ręce, czy korzystania z modułu CASH FLOW, dzięki któremu możemy na bieżąco kontrolować przepływy pieniężne w swojej firmie.

Cały świat biznesu, bez względu na to, czy to mały sklep, czy ogromna korporacja, stoi pod znakiem mobilności i integracji. Tanim kosztem możemy w końcu zrezygnować z drukowania dokumentów i ciągłych aktualizacji, których brak daje o sobie znać w najmniej oczekiwanym momencie. Handel, wraz z nadejściem kasoterminali, przeszedł na wyższy poziom zaawansowania. Teraz tylko od nas zależy, jak szybko wejdziemy do nowoczesnego świata obsługi kasowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Kasoterminale - kolejna zabawka czy detaliczny must have? - Polska Times

Przejdź na stronę główną Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie