Kashubian Griffins zagrali z Mad Dogs Sopot i MH Automatyka...

  Kashubian Griffins zagrali z Mad Dogs Sopot i MH Automatyka Dragons Gdańsk [ZDJĘCIA]

  Marek Adamkowicz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Kashubian Griffins zagrali z Mad Dogs Sopot w Hali Olivia
  1/34

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Tomasz Bołt

  Niesieni dopingiem setek kibiców Kashubian Griffins nie dali szans zawodnikom Mad Dogs Sopot i wygrali 11:5. Mecz odbył się w sobotę 5 kwietnia w Hali Olivia i był pierwszym z dwu zaplanowanych w tym miejscu spotkań.
  Aktualizacja

  Kolejne spotkanie odbyło się w niedzielę 6 kwietnia. Przeciwnikami Kashubian Griffins był zespół MH Automatyka Dragons Gdańsk. Tym razem o zwycięstwo było trudniej i mecz zakończył się wynikiem 6:4.  .............................................................................................................................

  Kashubian Griffins to hokejowa reprezentacja Kaszubów kanadyjskich.
  W jej składzie grają potomkowie osadników, którzy w 1858 r. wyruszyli za ocean w poszukiwaniu lepszego życia. Pomimo upływu półtora wieku, Kanadyjczycy o swojsko brzmiących nazwiskach Shulist (Szulist), Pecarskie (Piekarski) czy Yakabuskie (Jakóbowski) wciąż czują związki z ojczyzną przodków, ale i mieszkańcy Kaszub chętnie się przyznają do pokrewieństwa z gośćmi z Kanady. Widać to było podczas ceremonii otwarcia dwudniowych zawodów w Hali Oliwia i podczas samego meczu, kiedy z gardeł setek kibiców płynął głośny doping: Ka-szë-bë! Ka-szë-bë!.

  Kanadyjczycy, występujący w czarno-żółtych strojach z Gryfem, pokazali, że na hokeju znają się wybornie. Swoją przewagę udokumentowali zwłaszcza w pierwszej tercji, zakończonej wynikiem 6:2. W kolejnej zawodnicy Mad Dogs zagrali bardziej zdecydowanie, próbując odrobić straty, ale i tak zakończyli tercję przegraną 9:3. W ostatniej części meczu obydwie drużyny strzeliły po dwie bramki, ustalając wynik na 11:5.

  Kolejne spotkanie odbyło się w niedzielę 6 kwietnia. Przeciwnikami Kashubian Griffins była MH Automatyka Dragons Gdańsk.

  Impreza w której biorą udział Kashubian Griffins dedykowana jest pamięci Daniela Czapiewskiego, zmarłego w ubiegłym roku przedsiębiorcy, który był zaangażowany w podtrzymywanie kontaktów między Kaszubami w Polsce i Kanadzie. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje „Dziennik Bałtycki”.

  m.adamkowicz@prasa.gda.pl

  Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a

  s (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8

  Kaszëbsczé grifë!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kaszëbsczé grifë! :)

  m (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Wiedno Kaszëbë!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo