Karta EKUZ na Okęciu – teraz wyrobicie ją w kilka minut....

  Karta EKUZ na Okęciu – teraz wyrobicie ją w kilka minut. „Specjalny punkt, w którym taką kartę będzie można szybko wyrobić”

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Strona Podróży

  Kartę EKUZ pasażerowie dostaną od razu po złożeniu wniosku.

  Kartę EKUZ pasażerowie dostaną od razu po złożeniu wniosku. ©Piotr Smolinski / Polska Press / Archiwum

  Zniesienie obostrzeń pandemicznych tchnęło nowe życie w turystykę, co widać na lotniskach w całej Polsce. Niestety, w ferworze przygotowań do wyjazdu często zapominamy o ubezpieczeniu zdrowotnym na czas podróży. Na pasażerów warszawskiego Lotniska Chopina czeka jednak duże ułatwienie, bo kartę EKUZ wyrobią teraz także na Okęciu – i to w kilka minut. Gdzie znajduje się punkt?
  Kartę EKUZ pasażerowie dostaną od razu po złożeniu wniosku.

  Kartę EKUZ pasażerowie dostaną od razu po złożeniu wniosku. ©Piotr Smolinski / Polska Press / Archiwum

  Karta EKUZ: na Okęciu wyrobicie ją od ręki


  Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił punkt obsługi klientów na największym lotnisku w Polsce. Na pasażerów podróżujących z Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie czeka duże ułatwienie, bowiem przed oczekiwaniem na lot mogą bezpłatnie wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. W ciągu kilku minut, po wypełnieniu krótkiego wniosku, chętni podróżni otrzymają kartę EKUZ, co ma pozytywnie wpłynąć na ich poczucie bezpieczeństwa podczas wyjazdu.

  Podróżni na lotnisku mają zwykle mało czasu. W pośpiechu zapominają często o ważnych rzeczach, takich jak na przykład Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, która pozwala korzystać z opieki medycznej między innymi w państwach Unii Europejskiej. Dlatego wraz z Narodowym Funduszem Zdrowia uruchamiamy na Lotnisku Chopina specjalny punkt, w którym taką kartę będzie można szybko wyrobić – powiedział prezes Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, Stanisław Wojtera.

  Otwarcie punktu na stołecznym lotnisku to ukłon w stronę pasażerów i kolejny krok w realizacji rozwoju NFZ.

  Konsekwentnie dążymy do bycia jak najbliżej naszych klientów. Mamy już sieć stacjonarnych punktów obsługi w oddziałach i delegaturach NFZ. Teraz otwieramy się na nowe możliwości dotarcia do klientów, stąd powstał punkt obsługi na lotnisku w Warszawie. Dla podróżnych oznacza to m.in. możliwość wyrobienia karty EKUZ tuż przed wylotem, w ostatniej chwili. Dzięki tej karcie podróżni mogą czuć się bezpieczniej, ponieważ ułatwia ona korzystanie z publicznego systemu ochrony zdrowia w całej Unii Europejskiej, państwach EFTA i Wielkiej Brytanii – dodał Filip Nowak, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

  Punkt NFZ w hali odlotów. Gdzie dokładnie się mieści?


  Punktu obsługi klienta nie trzeba szukać zbyt długo – znajduje się w miejscu, do którego bez problemu dotrą wszyscy zainteresowani. Obsługa informuje także o zasadach leczenia w poszczególnych destynacjach.

  Punkt NFZ w Porcie Lotniczym im. Fryderyka Chopina: górna część hali odlotów (obok strefy kontroli bezpieczeństwa i wejścia C).

  Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00–15.00.  Do czego karta EKUZ? Bezpłatne leczenie w krajach Unii Europejskiej


  Karta EKUZ to dokument, który uprawnia w nagłych wypadkach do bezpłatnego leczenia (w ramach publicznej opieki zdrowotnej państwa, w którym przebywacie) do na terenie całej Unii Europejskiej, państw EFTA i Wielkiej Brytanii. Wyrobienie karty jest bezpłatne – wypełniony wniosek wystarczy złożyć za pomocą jednego z dostępnych sposobów:
  • w dowolnym oddziale lub delegaturze NFZ,
  • pocztą tradycyjną,
  • pocztą elektroniczną (wnioski pracownicze),
  • za pomocą Internetowego Konta Pacjenta.


  Zasady bezpłatnego leczenia w poszczególnych krajach mogą się różnić, dlatego zanim wyruszycie w podróż, warto się z nimi zapoznać. Szczegóły na temat leczenia w ramach EKUZ znajdziecie na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia.

  W sezonie zimowym karta przyda się szczególnie tym, którzy wybierają się za granicę na narty lub city breaki.

  Czytaj też: Narty 2022/23: gdzie jest najtaniej? W którym kraju zaplanować zimowy wypoczynek? Porównanie cen skipassów w Polsce i innych krajach

  Źródło: Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina, Narodowy Fundusz Zdrowia

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Wybierz region, dokąd chcesz wyjechać:

  Turystyczne TOP