Jacek Czaplewski
od 16 lat
Karol Świderski zdobył drugą bramkę dla Charlotte w nowym sezonie amerykańskiej MLS. Reprezentant Polski wykorzystał podanie Kamila Jóźwiaka. Ich zespół wygrał skromnie 1:0 z Columbus Crew. Zobaczcie obszerny skrót tego spotkania.

Polacy za granicą: Świderski i Jóźwiak błysnęli w MLS

Świderski trafił do siatki w 37 minucie. Wtedy to po dokładnym przerzucie od obrońcy piłkę na prawym skrzydle otrzymał Jóźwiak. Były skrzydłowy Lecha Poznań i Derby County odegrał na czternasty metr, skąd Świderski uderzył nie do obrony pod poprzeczkę.

Tym samym Świderski ma już na koncie dwa gole i dwie asysty dla Charlotte w siedmiu występach. Dorobek Jóźwiak jest identyczny. Polacy we wspólnych działaniach błysnęli też w zeszłej kolejce. Wtedy jednak zamienili się rolami. Przeciw Colorado Rapids (2:2) prowadzenie dał skrzydłowy po podaniu napastnika.

W wygranym meczu z Columbus Crew Świderski biegał do 77 minuty, zaś Jóźwiak do 87. To on został wybrany najlepszym piłkarzem na boisku. Na ławce Charlotte pozostał obrońca Jan Sobociński. W drużynie gości już w 11 minucie pojawił się były skrzydłowy Wisły Kraków, Yaw Yeboah. Obejrzał żółtą kartkę.

Charlotte zajmuje jedenaste miejsce w konferencji wschodniej. Ugrało dziewięć punktów w dziewięciu kolejkach. W następnej zagra z DC United Mateusza Klicha.

Charlotte FC - Columbus Crew 1:0 (1:0)

Bramka: Świderski 37'
Żółte kartki: Jones - Yeboah
Widzów: 30 468 osób

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Michał Skóraś niedługo odejdzie z Lecha Poznań za 8 mln euro. 23-latek zostanie trzecim najdrożej sprzedanym graczem w historii Ekstraklasy. Tak wygląda ranking największych transferów wychodzących z polskiej ligi. Aby zobaczyć wszystkie transfery, wejdź w galerię, a następnie klikaj strzałkę w prawo!

Największe transfery wychodzące w Ekstraklasie. Michał Skóra...